HyperX i przełom w branży e-sportu!

HyperX – dział gamingowy firmy Kingston Technology Company Inc. zaprezentował swą nową ofertę dla graczy – mowa tutaj zwłaszcza o fanach e-sportowych zmagań. Wisienką na torcie jest… mobilna arena e-sportu!

Korzystając z okazji jaką są targi CES, HyperX™, dział gamingowy firmy Kingston Technology Company Inc., przedstawił pierwszy autonomiczny mikrofon o nazwie HyperX Quadcast przeznaczony zarówno dla influencerów i zawodowych graczy, jak i aspirujących streamerów. Ale HyperX zaprezentował nie tylko nową linię produktów, lecz również nowe pozycje wzbogacające dotychczasową ofertę urządzeń gamingowych. Przykładem są słuchawki HyperX Cloud Orbit i Cloud Orbit S z technologią firm Audeze i Waves Technology, które wyznaczają nowe standardy immersyjnych efektów dźwiękowych podczas gry. To jednak jeszcze nie wszystko! HyperX rozszerza ofertę słuchawek Cloud Alpha o edycję biało-fioletową, a ponadto zaprezentuje mysz gamingową HyperX Pulsefire Raid RGB oraz dodatkowe moduły pamięci HyperX Predator DDR4 RGB o pojemności 16 GB.

Zobacz również: Czechy kolejnym krajem, który dostrzega zagrożenie w firmie Huawei

Cloud Orbit i Cloud Orbit S to pierwsze słuchawki gamingowe HyperX wyprodukowane we współpracy z firmami Audeze i Waves Technology. Opatentowane przez Audeze przetworniki Planar Magnetic 100 mm zapewniają doskonałą jakość dźwięku, a technologia audio Waves Nx 3D sprawia, że użytkownik czuje się zanurzony w świecie gry, podobnie jak w kinie. Ponadto model Cloud Orbit S został wyposażony w technologię śledzenia ruchów głowy Waves Nx, która stwarza stabilne, hiperrealistyczne otoczenie dźwiękowe 360°. Ruchy głowy użytkownika ożywiają pomieszczenie 1000 razy na sekundę.

Skoro już jesteśmy przy sprzęcie audio – nie może tu zabraknąć nowego rozwiązania w kwestii nagrania i transmisji dźwięku. HyperX Quadcast to autonomiczny mikrofon zaprojektowany z myślą o wymaganiach zarówno profesjonalnych graczy, jak i aspirujących streamerów, korzystających z komputerów PC, konsol PlayStation 4 i urządzeń Mac. Jest wyposażony w uchwyt przeciwwstrząsowy i przeciwwibracyjny, łatwo dostępny regulator wzmocnienia, cztery wzory biegunowe do wyboru oraz funkcję wyciszania jednym dotknięciem, z diodą LED informującą o statusie transmisji. Quadcast wyłapuje kryształowo czysty dźwięk i łączy streamerów z widzami w sposób wcześniej nieosiągalny.

Na uwagę zasługuje także mysz HyperX Pulsefire Raid RGB, która została zaprojektowana z myślą o graczach, którzy potrzebują dodatkowych przycisków w celu przypisywania klawiszy lub wykonywania różnych komend. Ma 11 programowalnych przycisków i czujnik Pixart 3389, który zapewnia dużą precyzję i szybkość przy czułości do 16 000 DPI. Wskaźnik LED informuje o aktualnie wybranym natywnym ustawieniu DPI, które można dodatkowo dostosowywać. Ponadto mysz jest wyposażona w przełączniki firmy Omron o cyklu 20 mln kliknięć. Urządzenie Pulsefire Raid ma zapewniać precyzyjne, płynne i szybkie śledzenie bez przyspieszania. Dzięki oprogramowaniu HyperX NGenuity gracze mogą przypisywać spersonalizowane funkcje makro do 11 programowalnych klawiszy i przechowywać je w bibliotece makr.

Zobacz również: Sharp startuje ze sprzedażą smartfonów w Polsce

Niewątpliwą wisienką na torcie najnowszej oferty Kingstona jest… esportowa ciężarówka HyperX Esports Truck! Przy okazji targów CES 2019 HyperX™ oraz Allied Esports, globalna firma rozrywkowa z branży esportu, poinformowały o podpisaniu wieloletniej umowy o prawa do nazwy ciężarówki będącej pierwszą mobilną areną esportową w Ameryce Północnej. Jej nowa nazwa to HyperX Esports Truck. Ciężarówka ta, uprzednio znana pod nazwą Esports Arena DRIVE, została zaprezentowana na targach CES 2018, a w przyszłym miesiącu powróci pod nową nazwą przy okazji kolejnej edycji wydarzenia organizowanego w Sands Convention Centre. HyperX bierze udział w większej liczbie wydarzeń gamingowych, rozrywkowych, lifestylowych i muzycznych w całym kraju dzięki najnowocześniejszej, 18-kołowej ciężarówce mierzącej około 24 m i ważącej 35 ton. Za pomocą jednego przycisku ciężarówka rozkłada się, tworząc samowystarczalną mobilną arenę zmagań esportowych ze sceną, sprzętem do realizacji, studiem dla komentatorów, centrum mediów społecznościowych i strefą VIP.

Źródło: informacja prasowa

Redaktor

Mały, szary człowiek. Tak podsumowałby go pewnie Adam Ostrowski. Albo też "bardzo dziwny, zaczarowany chłopiec" jak zrobiłby to Nat King Cole. Niepoprawny politycznie obserwator współczesności - świata, kina, książek i gier wideo.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?