Korona królów z premierą w Japonii! Oto zwiastun!

Wygląda na to, że dość mało zachęcające opinie o „polskiej Grze o tron” nie zadziałały demotywująco dla twórców.

Korona królów nie jest bynajmniej synonimem serialowej klasy i solidności, delikatnie rzecz ujmując. Mimo to popularność produkcja jest bardzo duża. Na tyle, by TVP urządziło produkcji wojaże po Kraju Kwitnącej Wiśni. Tak jest, już wkrótce Japończycy będą mieli szanse obejrzeć ten wzbudzający skrajne opinie serial.

Co za niespodzianka 🙂 Korona Królów TVP podbija serca Japończyków 🙂 Serial zadebiutował w jednym z japońskich kanałów. Trzymamy kciuki za sukces! ??????

Opublikowany przez Tele Tydzień Czwartek, 21 listopada 2019

Korona królów to pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski. Japońscy widzowie zaczną oczywiście od pierwszej odsłony serialu, który skupia się na losach Kazimerza Wielkiego, który zasiada na tronie po śmierci ojca – Władysława Łokietka. W tle miłość, intrygi, trudne relacje z żoną Aldoną i matką, zdrady i walka o wpływy. W  obsadzie pojawili się m.in. Mateusz Król (Kazimierz Wielki), Wiesław Wójcik (Władysław Łokietek), Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Marta Bryła (Aldona/Anna), Robert Gonera, Tomasz Sapryk, Jan Wieczorkowski, Paulina Lasota, Anna Grycewicz, Katarzyna Czapla, Andrzej Popiel, Andrzej Deskur, Marcin Rogacewicz, Karina Seweryn, Dagmara Bąk, Ireneusz Pastuszak.

Zobacz również: Korona królów – zwiastun 3. sezonu. Grażyna Szapołowska w obsadzie!

Trzeci sezon historycznej produkcji TVP rozgrywa się już po śmierci Kazimierza Wielkiego, który był centralną postacią poprzednich odsłon serialu. Nowe odcinki skoncentrują się na końcu rządów Ludwika Andegaweńskiego oraz kulisach wyboru jego następcy. Głównymi bohaterami będą więc Jadwiga Andegaweńska oraz litewski książe Jogajło, w których wcielą się Dagmara Bryzek oraz ukraiński aktor Wasyl Wasyłyk.

Ponadto do obsady nowego sezonu dołącza jedna z najbardziej znanych polskich aktorek – Grażyna Szapołowska (Botoks, Krótki film o miłości, Wielki Szu, Bez końca). Laureatka Orła za rolę Telimeny w Panu Tadeuszu wcieli się w postać Eufemii mazowieckiej, księżnej opolskiej oraz żony Władysława Opolczyka. Informację potwierdził podczas konferencji ramówkowej TVP prezes telewizji Jacek Kurski. Ponadto w nowych odcinkach zobaczymy m.in. Natalię Lesz, Małgorzatę Buczkowską, Dorotę Naruszewicz, Zbigniewa Suszyńskiego, Kacpra Gadułę-Zawratyńskiego, Wojciecha Żołądkowicza oraz Aleksandra Kaletę.

Emisja nowego sezonu telenoweli historycznej Korona królów rozpoczęła się 9 września o 18:30 w TVP1. Odcinki pojawiają się od poniedziałku do piątku.

Źródło: Facebook Tele Tydzień / Ilustracja wprowadzenia: TVP

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jota pisze:

Bzdura… bynajmniej…. 😉 Korona jest bardzo dobrym serialem (telenowelą właściwie, choć jest lepsza niż telenowele i trudno ją tak nazywać). To dobrej jakości serial kostiumowo-historyczny, bardzo dobrze się rozwijający który – co najważniejsze – zachęca do „sięgnięcia” do historii, o czym mówią statystyki. I taki jest jego cel w tych plastikowych czasach chłamu i tępoty powszechnej, tracenia korzeni i zagubienia w global chaosie.Wszystko jest w niej lepsze niż holiłudzkie szmiry, wymyślone i przetworzone do granic możliwości, puste jak wydmuszka, tylko kolorowe, że nie wspomnę o serialidłach czy to hamerykańskich, czy polskich, czy innych – wiecznie stękających o lekarzach, prawnikach i korpoludku.

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?