Pierwsze castingi do serialowego Wiedźmina! Oto potencjalna Yennefer!

Od kilku tygodni trwa poszukiwanie aktorów do ról w tym wielkim przedsięwzięciu. Zgodnie z zapowiedziami Lauren S. Hissrich przesłuchania powoli zaczynają wpływać do sieci. Co prawda tym razem nie wypłynęło to bezpośrednio ze strony showrunnerki, jednak tak czy inaczej możemy zobaczyć, jak wygląda jedna z kandydatek do roli Yennefer.

Na portalu Vimeo możemy zobaczyć aktorkę Belçim Bilgin, która stara się wypaść wiarygodnie jako Yennefer. Oczywiście nie ma co sugerować się wygłaszanym przez nią tekstem, jako że już 22 czerwca Hissrich podkreślała, że wszystko będzie stworzone tylko i wyłącznie dla testowania kandydatów.


Zobacz również: Origin story Jokera z Joaquinem Phoenixem oficjalnie zatwierdzone!

Wyjściowo historię Geralta z Rivii planowano przedstawić w formie pełnometrażowego filmu kinowego. W maju 2017 roku Sean Daniel Company oraz Platige Image porozumiały się z Netflixem i ogłoszono, że Wiedźmin zrealizowany zostanie jako serial. Producentami wykonawczymi serialu są Lauren Schmidt Hissrich, Sean Daniel, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko. Andrzej Sapkowski, twórca książek i postaci Białego Wilka, będzie pełnił rolę konsultanta kreatywnego.

Netflix ujawnił również krótki opis serialu, którzy brzmi następująco: „Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.”

Pierwszy sezon Wiedźmina liczyć ma 8 odcinków. Oficjalna data rozpoczęcia zdjęć nie jest znana, lecz wiadomo, że odbywać będą się w Europie Wschodniej.  Premiera serialu nastąpi najprawdopodobniej w 2020 roku.

Źródło: Vimeo / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe CD Projekt Red

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?