Wiedźmin – czyżbyśmy się dowiedzieli, kto zagra Jaskra?

Jedną z najczęstszych reakcji na niedawne przedstawienie trzonu postaci jest pytanie o Jaskra. Pojawiła się jednak możliwość, że otrzymaliśmy już odpowiedź na to pytanie.

Lauren S. Hissrich mogła przypadkiem o tym powiedzieć po udostępnieniu jednego z tweetów Lina-Manuela Miranda, który jest m.in. pisarzem, kompozytorem, aktorem i raperem, odnoszącym sukcesy na bardzo wielu polach (zdobyte m.in. nagrody Grammy czy Pulitzera). To oczywiście póki co spekulacja, jednak nie da się ukryć, że ktoś taki idealnie nadawałby się do odegrania barda.

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Głównym bohaterem jest łowca potworów wiedźmin Geralt, a wcieli się w niego Henry Cavill. Oprócz niego w serialu wystąpią także: Freya Alla jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Jodhi May jako Calanthe, Bjorn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiveni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina oraz Millie Brady jako Renfri. Oficjalny opis serialu brzmi następująco: „Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.”

Zobacz również: Trzecia część Strażników Galaktyki dopiero w 2022 roku!

Producentami wykonawczymi serialu są Lauren Schmidt Hissrich, Sean Daniel, Alik Sakharov, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko.  Za reżyserię poszczególnych odcinków będą odpowiadać: Alik Sakharov (Gra o Tron, Marco Polo), Alex Garcia Lopez (Luke Cage, Daredevil) i Charlotte Brandstrom (Outlander). Andrzej Sapkowski, twórca książek i postaci Białego Wilka, pełni rolę konsultanta kreatywnego.

Pierwszy sezon liczyć będzie osiem odcinków i zadebiutuje na Netfliksie w 2019 roku.

Źródło: Twitter / ilustracja wprowadzenia: materiał prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szumi pisze:

Jamie Coffa grajacy Johna GIlberta w filmie The Legend of Ben Hall.Swietnie zagrał Hapi Dzaka (Happy Jack) i swietnie nadawał by sie do roli jaskra

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?