Wiedźmin – polskie akcenty w czasach zarazy, czyli jak showrunnerka radzi sobie z koronawirusem

Pandemia koronawirusa wywiera kolosalny wpływ na wiele sfer życia, wprowadza też oczywiście wiele chaosu w kinowo-telewizyjne sfery. Prace nad Wiedźminem póki co nie zostały wstrzymane, ale wydaje się, że to kwestia czasu.

Tymczasem Lauren S. Hissrich postanowiła zamieścić coś na poprawę humoru. Showrunnerka Wiedźmina pokazała, jak radzi sobie z koronawirusem w Londynie. I wśród przedmiotów pojawiła się m.in. Żubrówka.

View this post on Instagram

Dealing with COVID-19 in London.

A post shared by Lauren S. Hissrich | Writer (@laurenhissrich) on

W nowych odcinkach pojawią się gwiazdy pierwszego sezonu, przede wszystkim Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Człowiek ze stali) odgrywający tytułową rolę wiedźmina, Geralta z Rivii, a także Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer, Freya Allan (Dzień trzeci, Gunpowder Milkshake) jako Ciri oraz Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike), ulubieniec fanów serii, jako Jaskier.

Zobacz również: Wiedźmin – serialowy Jaskier sprawdza, jak dużo wie o Polsce

Do obsady drugiego sezonu dołączy Yasen Atour (Young Wallander) w roli Coena, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereena, Paul Bullion (Peaky Blinders) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen (Szybcy i wściekli 9) jako Eskel, Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) w roli Lydii oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca. Z kolei w rolę Vesemira – mentora wiedźminów, w tym i Geralta – zagra Kim Bodnia.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczy osiem odcinków. Serial zadebiutował 20 grudnia 2019 roku na platformie Netflix. Sezon drugi pojawi się w 2021 roku.

Źródło: Instagram / ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Wiedźmin

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?