Wiedźmin – poznanie Geralta i Ciri będzie przebiegać inaczej. Można spodziewać się nawiązań do gier

Jak już wiemy, 2. sezon serialu Netfliksa na bazie prozy Sapkowskiego będzie miał bardziej poukładaną fabułę. Ale co to konkretnie oznacza dla pewnych wątków?

Przede wszystkim Lauren S. Hissrich zaznaczyła, że w przeciwieństwie do książek, poznamy pierwsze tygodnie wspólnych podróży Geralta i Ciri. Twórcy chcą pokazać dwoje nieznajomych sobie osób, które przecierają razem szlaki, nie do końca rozumiejąc przyczyn, z których przeznaczenie ich na nie pchnęło. Co więcej, showrunnerka zapowiada więcej nawiązań do gier wideo z serii Wiedźmin, choć oczywiście nadal produkcja będzie podążać w głównej mierze za tropami z literatury.

Wiedźmin

Zobacz również: Co oglądamy na Netflix? Aquaman przebija Warrior Nun!

W nowych odcinkach pojawią się gwiazdy pierwszego sezonu, przede wszystkim Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Człowiek ze stali) odgrywający tytułową rolę wiedźmina, Geralta z Rivii, a także Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer, Freya Allan (Dzień trzeci, Gunpowder Milkshake) jako Ciri oraz Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike), ulubieniec fanów serii, jako Jaskier.

Do obsady drugiego sezonu dołączy Yasen Atour (Young Wallander) w roli Coena, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereena, Paul Bullion (Peaky Blinders) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen (Szybcy i wściekli 9) jako Eskel, Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) w roli Lydii oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca. Z kolei w rolę Vesemira – mentora wiedźminów, w tym i Geralta – zagra Kim Bodnia.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczy osiem odcinków. Serial zadebiutował 20 grudnia 2019 roku na platformie Netflix. Sezon drugi pojawi się w 2021 roku.

Źródło: TV Guide / ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?