Advertisement
Advertisement

Przegląd telewizorów LG OLED o dużych przekątnych. Na które warto zwrócić uwagę?

Jeszcze całkiem niedawno nieodłączną częścią naszych telewizorów był tuner satelitarny, który umożliwiał nam jedynie oglądanie zależnie od wybranego u operatora pakietu kilkudziesięciu stałych kanałów a przeglądanie śmiesznych memów odbywało się jedynie za pośrednictwem naszego komputera. Dziś przestarzałe tunery zostały zastąpione przez Smart TV, dzięki czemu mamy dostęp do wszelkiego rodzaju treści w Internecie. Ciągły pęd technologiczny, który przyjmuje już kształt kuli śnieżnej – i nie ma najmniejszego zamiaru zwalniać – powoduje, że przeciętny użytkownik może mieć problemy z wyborem odpowiedniego dla siebie sprzętu. Dlatego przygotowaliśmy przegląd polecanych telewizorów LG OLED by ułatwić ten wybór.

Czym jest technologia OLED?

OLED jest skrótowcem od angielskiego wyrażenia Organic Light Emitting Diode oznaczającego organiczną diodę elektroluminescencyjną.

Telewizory LG OLED zostały wyposażone w samoświecące diody, które zapewniają idealny i nieskończony kontrast oraz głęboką czerń. W przypadku zwykłych telewizorów LCD, które modulują światło wytwarzane przez niezależny moduł podświetlenia, ten aspekt wyglądał znacznie słabiej. Dzięki technologii OLED zobaczysz każdy kolor, szczegół, teksturę, nawet w ciemnych scenach bitew w najnowszych kinowych produkcjach. Dla porównania, strefowe podświetlenie wykorzystywane w telewizorach LED może powodować, że przegapisz ukryte szczegóły w scenie.

Dolby Vision IQ

Nie sposób nie wspomnieć także o funkcji Dolby Vision IQ. Funkcja ta pozwala na inteligentne dostosowywanie jakości ekranu do warunków, jakie panują w pokoju oraz treści tego, co na nim jest w danym momencie wyświetlane. Specjalny czujnik wbudowany w telewizor może nie tylko mierzyć światło otoczenia w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Działanie tego trybu polega także,  na wykorzystywaniu dynamicznych metadanych, mieszczących się w strumieniu danych treści. W ten sposób podaje informację dla telewizora o tym, jakiego rodzaju treść oglądamy i widz nie musi się zastanawiać nad ustawieniami ekranu w zależności od oglądanego obrazu czy okoliczności.

Tryb FILMMAKER – ceniony przez profesjonalistów

Jednym z ciekawszych trybów jest tzw. FILMMAKER. Na czym polega jego działanie? Przede wszystkim chodzi tutaj o wykrywanie metadanych, pozwalających określić, czy odtwarzana jest produkcja filmowa czy serial. Dzięki temu zabiegowi materiał ma być ukazany z odpowiednimi proporcjami obrazu oraz w tej samej przestrzeni kolorów. Innymi słowy, całość ma pozwolić widzom na seans zgodny z tym, czego życzyli sobie twórcy. Wielokrotnie tego typu podejście chwaliły takie osoby jak Christopher Nolan, Martin Scorsese czy James Cameron.

Dźwięk: AI Sound Pro oraz Dolby Atmos AI Sound

Dzięki rozpoznawaniu gatunku ścieżki dźwiękowej i identyfikowaniu źródeł dźwięku, inteligentny procesor α9 trzeciej generacji umożliwia odtwarzanie optymalnego dźwięku. Dźwięk pozbawiony efektów przestrzennych jest skalowany do wirtualnego 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Dolby Atmos – standard pozwalający na odtwarzanie bardziej realistycznego dźwięku przestrzennego. Zapewnia fascynujące wrażenia dźwiękowe i pozwala na przekształcenie salonu w prawdziwe domowe kino. Wystrzelone przez postać na ekranie pociski będą przelatywały „tuż obok naszej głowy”.

Gaming

A jak już jesteśmy przy strzelaniu to nowe telewizory OLED LG nadają się idealnie do grania na konsolach nowej generacji, ponieważ posiadają Interfejs HDMI 2.1 co umożliwia: wyświetlanie treści 4K z prędkością 120 klatek na sekundę, a także zapewnia obsługę technologii 4K HFR (High Frame Rate, trybu ALLM (Automatic Low Latency Mode) czyli małego opóźnienia sygnału zmniejszającego input lag. Wsparcie dla e-ARC umożliwia „zanurzenie się” w akcji, pozwalając na uzyskanie jeszcze lepszych efektów dźwiękowych. Przy okazji warto wspomnieć o input lag na poziomie 13 ms oraz o fakcie, że telewizory OLED jako pierwsze na rynku obsługują technologię NVIDIA G-SYNC dzięki czemu stanowią idealny wybór dla gracza.

Poniżej prezentujemy polecane przez nas modele LG OLED:

Telewizor LG 77” OLED Gallery 4K Cinema HDR AI TV ze sztuczną inteligencją OLED77GX – dla miłośników zaawansowanych technologii i sztuki

Jeżeli planujesz zakup telewizora „na lata” i ponad wszystko liczy się dla Ciebie elegancja i styl to zdecydowanie warto rozważyć zakup tego sprzętu. Modele LG OLED z serii GX dzięki specjalnemu uchwytowi idealnie przylegają do ściany, co zapewnia w każdym wnętrzu spektakularny efekt a sam telewizor nie jest już tylko telewizorem a częścią naszego domu.

Najważniejsze funkcje – Zaawansowany procesor α9 Gen3 AI, który pozwala w pełni delektować się filami w jakości 4K. FILMMAKER MODE, technologie Dolby Atmos i Dolby Vision IQ – odpowiedzialne są za spektakularne wrażenia dźwiękowe.

Dostępne w 3 rozmiarach: 55, 65 oraz aż 77 cali.

Telewizor LG 77” OLED 4K Cinema HDR AI TV ze sztuczną inteligencją OLED77CX – idealny wybór dla graczy i nie tylko.

Jeśli jesteś miłośnikiem gier i cenisz sobie rozgrywkę na najwyższym poziomie to ten model jest stworzony właśnie dla takich osób. Małe opóźnienie wejściowe, krótki czas reakcji, profesjonalny obraz Dolby Vision IQ i dźwięk Dolby Atmos pozwalają poczuć się jak w środku wydarzeń z gry nie pomijając żadnych, nawet najdrobniejszych szczegółów akcji. Obsługa technologii NVIDIA G-SYNC pozwala na przesyłanie płynnego obrazu w grach bez zacinania, bez opóźnień i bez migania.

Najważniejsze funkcje – Procesor α9 Gen3 AI 4K , jaśniejsza matryca niż w swoich poprzednikach serii BX, Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, FILMMAKER MODE, Sterowanie głosowe w języku polskim za pomocą pilota Magic.

Dostępne w 3 rozmiarach : 55, 65 oraz 77 cali.

 

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?