Advertisement

Słynne miejsca filmowe, które można zwiedzić na wakacjach

Miłośnicy kinematografii mogą połączyć wakacyjny wypoczynek z obejrzeniem miejsc, w których kręcone były ich ulubione filmy. Wiele takich zakątków znajduje się chociażby w Grecji i we Włoszech.   

Przedstawiamy dziesięć atrakcyjnych miejsc, w których kręcono kinowe hity.

Grecja

Wybierając się na urlop do Hellady, można wybrać miejsce, w którym kręcony był znany film. Nie jest to trudne – jest tu wiele sfilmowanych zakątków.  

  1. Skopelos

Na tej malowniczej wyspie kręcono słynny musical „Mamma Mia” z Meryl Streep w roli głównej. Zakątek jest wyjątkowo urokliwy, porośnięty lasami piniowymi. Miejsce obfituje w rajskie plaże, zatoczki oraz wiele skarbów kultury.

  1. Kreta

Miejsce to służyło za plener do „Greka Zorby”. Na filmie można rozpoznać Chanię, pejzaże regionu Apokoronas oraz Półwyspu Akrotiri. Kultowa scena tańca Anthony’ego Quinna, jako Zorby, miała miejsce na plaży w wiosce Stavros.

  1. Santorini, Mykonos, Delos, Kreta

W tych miejscach kręcono film „Letni kochankowie” z Peterem Gallagherem i Daryl Hannah. Opowieść o parze Amerykanów, którzy spędzają wakacje w Grecji, toczy się na tle przepięknych greckich krajobrazów.

(Wycieczki na wszystkie greckie wyspy zarezerwujesz w tym miejscu: https://www.fostertravel.pl/wycieczki/grecja/).

Włochy

Wiele filmów zostało nakręconych także we Włoszech. Filmowcy upodobali sobie zwłaszcza wiekową stolicę tego kraju.  

  1. Rzym i Neapol

Rzym to plener niezapomnianego filmu „Rzymskie wakacje” ze śliczną Audrey Hepburn i przystojnym Gregory Peckiem. Hepburn grająca księżniczkę, na jeden dzień przemienia się w zwyczajną dziewczynę i po prostu zwiedza miasto, poznając jego najpiękniejsze miejsca.

Wieczne Miasto stało się także plenerem filmu „Jedz, módl się, kochaj” ze zjawiskową Julią Roberts. W Rzymie bohaterka obserwuje mieszkańców, podziwia architekturę miasta, poznaje codzienne zwyczaje. W Neapolu poszukuje najlepszej pizzy.

Neapol sfilmowano także w „Zaczęło się w Neapolu” z Sophią Loren i Clarkiem Gable. Ciekawa i romantyczna historia dzieje się na tle tego pięknego miasta.

  1. Toskania

Toskanię w pełnej krasie możemy podziwiać w romantycznym filmie „Pod słońcem Toskanii”. Główna bohaterka, którą gra Diane Lane, poszukuje w tym uroczym zakątku spokoju po niedawnym rozstaniu z mężem. W filmie pokazane jest miasteczko Cortona, ponadto Florencja, Siena oraz nadmorskie Positano.

  1. Wenecja

To przede wszystkim niezapomniany film „Turysta” z Angeliną Jolie i Johnnym Deppem w rolach głównych. Mimo że film nie odniósł oczekiwanego sukcesu komercyjnego, ani nie powalał pod względem artystycznym – Wenecja obroniła się sama. W produkcji ukazano miasto w szczególny sposób, nadając miejscu klasy i elegancji.

  1. Werona

„Listy do Julii” z Amandą Seyfried oraz Vanessą Redgrave, to romantyczny i pełen ciepła film, pokazujący nie tylko, że na miłość nigdy nie jest za późno, ale także ukazujący w pełnej krasie Weronę. W filmie znajdują także i inne miejsca, jak m.in. Toskania.

Chorwacja

Stała się niezwykle popularnym wakacyjnym miejscem. Od kiedy w Dubrowniku nakręcone zostały sceny z filmu „Gra o tron”, fani chętnie odwiedzają ten zakątek.  

  1. Dubrownik

To tutaj kręcona była kultowa „Gra o tron”. Miasto służyło, jako serialowa królewska przystań, a także Qarth, gdzie przebywała Daenerys. Do najbardziej charakterystycznych miejsc należą zabytkowe schody, po których schodziła Cersei podczas marszu wstydu.

Malta

Przyciągający pięknymi widokami archipelag wysp również został wykorzystany jako scenografia w „Grze o tron”.  

  1. Gozo

Na maltańskiej wyspie Gozo przed słynnym Lazurowym Oknem kręcono część filmu „Gra o tron”. Miała tu miejsce scena ślubu Daenerys Targaryen i Khala Drogo.

Jordania

Miejsce orientalne i bardzo piękne. Miłośnicy Indiany Jonesa z chęcią odwiedzą sfilmowaną Petrę.  

  1. Petra

„ Indiana Jones i ostatnia krucjata” z niezapomnianą rolą Harrisona Forda oraz Seana Connerego, była kręcona m.in. w tym miejscu. Petra stała się w filmie Alexandrią, gdzie mieściła się Świątynia Świętego Grala.

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
[email protected]
530 313 100

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

rozmażona pisze:

Same świetne miejsca – aż się marzy urlop i wypad np. do Toskanii (bo już nie tak gorąco) a i Dubrownik jesienią wygląda cudownie.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?