Advertisement

Movies Room poleca – filmy i seriale do obejrzenia w maju!

#Zostańwdomu to już akcja ogólnopolska i choć wszyscy wyczekujemy z niecierpliwością otwarcia kin, bardzo szybko zaadaptowaliśmy się do nowej sytuacji na rynku filmowym. Siedzimy w domu, co nie oznacza wcale, że bezczynnie – pracujemy zdalnie, kontaktujemy się z bliskimi na odległość oraz korzystamy z ofert filmowych, które nie wymagają od nas wyjścia na zewnątrz. Co miesiąc będziemy prezentowali Państwu kilka tytułów dostępnych w telewizji, internetowych wypożyczalniach i rzecz jasna na platformach streamingowych, które pomogą zabić czas ludziom preferującym domowe zacisze. Oto 5 filmów i seriali polecanych w tym miesiącu przez redakcję Movies Room, które wypełnią Wam czas, jeśli jesteście domownikami, nawet tymi przymusowymi.


1. Funhouse (2019), reż. J.W. Lee

Premiera tego horroru miała miejsce w październiku ubiegłego roku na festiwalu horrorów w Szwecji, a teraz obejrzeć go można na platformie CDA.pl w usłudze Premium. Grupka przebrzmiałych nieco celebrytów zostaje zaproszona do przestronnego domu w stylu Big Brothera i podobnie jak w przypadku innych znanych reality show – to widzowie decydują, którego z uczestników lubią najbardziej. Znamy tę konwencję nie tylko z kina, domyślamy się więc, co będzie dalej, bowiem dom okazuje się być miejscem egzekucji, a dla wygranego czeka nagroda – 5 milionów dolarów. Niby wszystko jakby znane, ale miłośnicy horroru będą bawili się świetnie, oglądając tę nastoletnią satyrę z soczystym komentarzem dotyczącym mediów oraz świata celebrytów. I co najważniejsze w tym gatunku – „śmierć” jest tutaj bardzo pomysłowa.


2.Yellowstone (2018-)

Stacja Paramount ma w swoim zbiorze jeden z najlepszych gangsterskich seriali ostatnich lat, a pierwsze dwa sezony można obejrzeć dzięki usłudze Play Now. Kilka dni temu do sieci wskoczył zwiastun trzeciego sezonu, więc fani Kevina Costnera, wcielającego się w głowę rodziny Duttonów, ranczerów z Montany, mogą powtórzyć sobie poprzednie odcinki. Ci, którzy zaczynają dopiero przygodę z serialem na podstawie scenariusza oscarowego twórcy Taylora Sheridana, niech będą zachęceni świetnymi recenzjami w Stanach Zjednoczonych oraz głośniejszym fandomem. Wiernych wyznawców Yellowstone ciągle przybywa, dołącz do nich również i Ty.

Yellowstone


3. Doktor Sen (2019), reż. M. Flanagan

To nie mogło się udać, ale kontynuacje kręcone po latach czasami potrafią zadziwić. Mike Flanagan uczynił coś spektakularnego – średnio udaną kontynuację książki Lśnienie Stephena Kinga (również jego autorstwa) przekuł na naprawdę piękne wizualnie i trzymające w napięciu kino grozy. Co ciekawe – mimo że Lśnienie Kubricka nie było wierną ekranizacją oryginału, a Doktor Sen jest książkowym sequelem tamtej powieści, a nie filmu, reżyser znalazł kompromis. Mike Flanagan musiał się nieźle napocić, aby połączyć te dwa media. Filmowy Doktor Sen jest na szczęście zarówno wierny literackiemu pierwowzorowi, jak i nawiązuje stylistycznie do klasyka wyreżyserowanego przez Stanleya Kubricka. Ciekawy eksperyment, który nie przerósł twórców i za to należą im się brawa. Film jest do obejrzenia między innymi w internetowej wypożyczalniach. Warto!

4. Guns Akimbo (2020), reż. J.L. Howden

Żaden z aktorów hollywoodzkich tak bardzo skutecznie oraz gorliwie nie próbuje uciec od zaszufladkowania jak Daniel Radcliffe. Mieliśmy obejrzeć niedawno na dużym ekranie jego kolejny ciekawy wybór aktorski, ale sytuacja w polskich kinach zmieniła stan rzeczy. Na szczęście z pomocą osobom czekającym na ten film przyszła platforma CDA.pl, która premierę tego filmu zafundowała nam… w sieci. Jeśli chcemy zobaczyć tę szaloną, utrzymaną w morderczym tempie strzelankę, w której ubrany w szlafrok młody człowiek dziesiątkuje wrogów za pomocą nowo nabytych możliwości gladiatorskich (sic!), jest ku temu dobra okazja. Nie jest to perełka kinematograficzna, ale z kategorii filmów typu Adrenalina (czyli obrazów podnoszących widzowi ciśnienie przy użyciu ciągłej narracyjnej pogoni) wyróżnia się ciekawą konstrukcją świata i sporą dozą humoru. Harry Potter oddalił się od Hogwartu i to znacznie!

5. Gość (2014), reż. A. Wingard

Powtarzaliśmy to już kilkakrotnie, powtórzymy raz jeszcze: Gość to jeden z najciekawszych filmów akcji i thrillerów tej dekady. Zrobiony ze starannością, sercem i nieprzesadzoną dawką nostalgii za kinem lat 80. Swoista uczta dla oka oraz ucha. Gdy do rodziny Petersonów zawitał tajemniczy, domniemany przyjaciel syna, który zginął na misji wojskowej, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kim jest czarujący David? Bohaterem i obrońcą dla Petersonów? A może ich zgubą? Niesamowicie trzymający w napięciu thriller, którego świetna ścieżka dźwiękowa nie zejdzie z Waszych playlist na długo po skończonym seansie.

Kadr z filmu Gość

Redaktor

Z wykształcenia polonista i kulturoznawca. Stworzyły go filmy, może go też zabiją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?