Rozmawiamy z Caroline Chikezie, gwiazdą serialu Przejście!

W drugiej połowie lutego do Polski zawitała seria Justina Cronina w postaci literackiego pierwowzoru od wydawnictwa Albatros oraz telewizyjnej adaptacji od stacji FOX. Z tej okazji przeprowadziliśmy wywiad z Caroline Chikezie, która gra jedną z najważniejszych postaci serialu Przejście.

Szymon Góraj: Co możesz powiedzieć o postaci, którą grasz w serialu Przejście?

Caroline Chikezie: Dr. Nicole Syker to postać wielowymiarowa. Jest jednocześnie bardzo silna i wrażliwa. Jest niezwykle inteligentna. Potrafi podejmować decyzje na chłodno, bez angażowania do tego emocji. Właśnie dzięki temu była w stanie zdecydować o przeprowadzaniu eksperymentów nad dziećmi. To rodzaj osoby, którą jednak wolelibyśmy mieć po swojej stronie. To racjonalna, używająca logicznego myślenia kobieta. Mówi to, co myśli, nie przejmując się odbiorem. Ma również dobre serce.

W książkach Twoja postać jest mężczyzną. Znasz może powód tak znaczącej zmiany?

Nie jestem pewna, jakie były motywacje twórców. Jednak przypuszczam, że zabieg ten został wykonany z powodu chęci dodania jakiejś istotnej kobiecej postaci do obsady. Sama cieszę się z tego powodu, bo mogłam dzięki temu wcielić się w postać silnej kobiety, co nie zdarza się zawsze.

Przejście

kadr z serialu Przejście

Zobacz również: Przejście – Postapokaliptyczny thriller już w księgarniach!

W serialu spotkamy istoty zbliżone do wampirów. Czego możemy się po nich spodziewać?

To dość świeże podejście do tych postaci. W serialu to niezwykle charyzmatyczne istoty, które potrafią czytać w myślach i przekonywać ludzi do tego, czego w normalnej sytuacji nigdy by nie zrobili. Posiadają również zdolność do bardzo szybkie leczenia nawet poważniejszych ran. Z czasem, w miarę zbliżania się do ostatniego odcinka, poznamy ich pełne możliwości.

Co zobaczymy w serialu?

Nie wiem, ile mogę wyjawić, ale na pewno będzie wiele dramatycznych sytuacji, romantyczną historię, a nawet trójkąt miłosny. Doświadczymy wielu różnych uczuć, od strachu aż po radość. Przejście zawsze oferuje coś dla każdego, bo tak naprawdę do produkcja o miłości i relacjach międzyludzkich.

Książkowy pierwowzór stanowi trylogię. Nie wiem, czy możesz to już wyjawić, ale czy możemy spodziewać się nowego sezonu Przejścia?

Mam nadzieję. Na tym etapie nie posiadam jeszcze takich informacji. Teoretycznie, seria powinna liczyć co najmniej trzy sezony, żeby opowiedzieć całą historię.

Przejście

Fot. FOX

W ciągu całej swojej kariery grałaś w wielu projektach związanych z gatunkiem fantasy czy sci-fi. Odpowiadają Ci takie klimaty?

Tak, uwielbiam fantastykę. Już jako dziecko zawsze chciałam brać udział w historiach związanych z czymś nierzeczywistym. Jako królowa mitycznych ziem i tak dalej (śmiech).

Ostatnie pytanie: masz jakieś konkretne plany na przyszłość w związku z Twoją karierą?

Nie mam bieżących planów, moja praca polega na tym, że przeglądam przedstawiony mi materiał i na podstawie tego robię plany, w jakich projektach wystąpię.

Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję.

Serial przejście możecie oglądać na kanale FOX w poniedziałki o godzinie 21:05. Powieść Justina Cronina dostępna już w księgarniach!

Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Przejście

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?