Ruchomy chaos – Patrick Ness zamierza zmodyfikować scenariusz! Adaptację czekają spore dokrętki!

Dokrętki to słowo budzące grozę wśród widzów, jednakże w przypadku każdego dużego filmu konieczne jest wykonanie drobnych poprawek, a nawet czasem powtórzenie większych scen. Taka natura kinematografii, a co za tym idzie, procesu tworzenia obrazów. Niestety w przypadku w kinowej adaptacji Ruchomy chaos, nie ma mowa o drobnych usprawnieniach, lecz sporych zmianach, autor książki bowiem – Patrick Ness zdecydował się dopisać nowe strony scenariusza, które potem należałoby przenieść do filmu. obecnie trwają negocjacje związane z jego propozycją

MV5BY2M5NTllNWQtZmNjNC00ODhhLThhNWUtMDFlMWJkY2E5NDFlXkEyXkFqcGdeQXVyODA5NzE0NTg. V1

Zobacz również: Czerwona Sonja – znamy scenarzystę filmu!

Ruchomy chaos, którego gwiazdami są Tom Holland i Daisy Ridley, a utalentowany Doug Liman reżyserem, został oparty na pierwszej książce z powieściowego cyklu Nessa pt. Na ostrzu noża. Fabuła ukazuje czarną wizję przyszłości ludzkiego społeczeństwa, kolonizującego odległe planety po tym, jak Ziemia została doszczętnie zniszczona. Kiedy pojawia się infekcja, na którą wszyscy chorują, każda myśl staje się nagle słyszalna, co powoduje olbrzymi chaos.

Zepsuty autokrata korzysta z nadarzającej się szansy i przejmuje kontrolę nad osiedlami ludzkimi, w celu rozpoczęcia strajku na rodzimej rasie obcych – Spackles, obwiniając ich za infekcję, która najwyraźniej zabija ludzkie kobiety. Młody Todd Hewitt (Holandia), jedyny chłopiec w mieście, które składa się wyłącznie z mężczyzn, buntuje się, by powstrzymać nadciągającą destrukcję. Podążając razem z psem, łączy siły z tajemniczą dziewczyną, Violą (Ridley), będącą źródłem cennej ciszy.

Scenariusz poprawiany był jak do tej pory przez różne osoby. Wśród z nich znajdują się m.in.: Charlie Kaufman, Gary Spinelli i Lindsey Beer. Liman chciałbym popracować jeszcze dwa lub trzy tygodnie nad nowymi zdjęciami. Przypominamy, że główny segment reżyser ukończył gdzieś w listopadzie zeszłego roku. Niestety będzie to dość skomplikowane dla jego gwiazd. Holland ma przecież do realizacji kontynuację Spider-Mana: Homecoming, a Ridley zajęta jest sagą dziejącą się w odległej galaktyce. Według portalu The Hollywood Reporter data premiery filmu zaplanowana na marzec 2019 roku, prawdopodobnie ulegnie sporemu przesunięciu, jeśli nie uda się dość szybko zebrać gwiazd omawianego widowiska, czyli do końca tego roku.

Ness poprzednio pracował nad adaptacją swojej powieści pt. Siedem minut po północy, więc posiada wymagane doświadczenie.

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia – Quadrant Pictures

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?