Alita: Battle Angel – Junkie XL odpowiedzialny za soundtrack do adaptacji mangi!

Kompozytor Antonius Tom Holkenborg znany pod pseudonimem Junkie XL niedawno ogłosił za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym Twitter.com, iż jest oficjalnie zaangażowany w tworzenie soundtracku do wysoce oczekiwanego dzieła wytwórni 20th Century Fox, a mowa tutaj o adaptacji popularnej mangi pt. Alita: Battle Angel. Twórca napisał również, że możliwość pracy z Jamesem Cameronem i Robertem Rodriguezem była niewiarygodna. Ponadto nazwał rzeczonych panów bohaterami kinematografii.

Junkie XL to holenderski kompozytor, który pracował przy soundtrackach do takich blockbusterów jak Niesamowity Spider-Man 2; Mad Max: Na drodze gniewu, Niezgodna i Deadpool. Twórca również maczał swoje palce w pokładzie muzycznym do nowego dzieła Petera Jacksona, będącego adaptacją powieści pt. Zabójcze maszyny.

Adaptację mangi wyreżyserował Robert Rodriguez na podstawie scenariusza własnego autorstwa sporządzonego we współpracy z Jamesem Cameronem i Laetą Kalogridis. Papierowy pierwowzór ukazał się na sklepowych półkach dzięki wydawnictwu Gunnm. Autorem mangi jest z kolei Yukito Kishiro.

Zobacz również: Anna and the Apocalypse – krwawe zabójstwo zombie w nowym fragmencie!

Oficjalny opis dystrybutora (kino): Alita (Rosa Salazar) budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido (Christoph Waltz), sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Podczas gdy Ido stara się chronić ją przed jej własną tajemniczą historią, nowy przyjaciel Ality, Hugo (Keean Johnson), twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero, gdy potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, Alita odkrywa klucz do swej przeszłości – posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę. Jeśli Alicie uda się stawić im czoło, może ocalić swych przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać.

Kadr z filmu Alita: Battle Angel

Fot.: Twentieth Century Fox

Obsada filmu: Rosa Salazar (Alita), dwukrotny zwycięzca nagrody Akademii Filmowej Christoph Waltz (Doktor Dyson), Leonard Wu (Kinuba), Ed Skrein (cyborg Zapan), Keann Johnson (Hugo – obiekt westchnień tytułowej bohaterki), Mahershala Ali (Vector), a także Eiza Gonzales (Nyssiana), Lana Condor (Koyomi), nominowany do Oscara Jackie Earl Haley, Jennifer Connelly (Chiren) i Michelle Rodriguez (Gelda).

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 14 lutego 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Twentieth Century Fox

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?