Advertisement
banner

Czerwona Sonja jednak bez Bryana Singera?

Jeszcze nie tak dawno pomimo oskarżeń o seks z nieletnimi, pozycja Singera zdawała się być nie do podważenia. Avi Lerner, szef Millenium Films, osobiście zanegował niesławne doniesienia. Wygląda jednak na to, że ten stan wcale nie musi się utrzymywać.

Kilka dni temu ten sam Lerner zaczął nieco bardziej dyplomatycznie wypowiadać się o tej kwestii, podkreślając, że tego typu wyznań nie wolno lekceważyć. Co więcej, promocja filmu w trakcie festiwalu w Berlinie została nagle wycofana. Według portalu Deadline rozważana jest nawet zmiana na stanowisku reżysera.

Czerwona Sonja

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Rambo V: Last Blood – młodsza i starsza wersja głównego bohatera na nowych zdjęciach

Sonja to bohaterka wykreowana przez Roberta E. Howarda, podobnie jak Conan Barbarzyńca, jednakże ma ona więcej wspólnego z komiksem Roya Thomasa, traktującym o wspomnianym przed chwilą Cymeryjczyku, sporządzonym dla Marvela. A więc heroina pierwszego z panów, pochodzi z Rogatino i nie zamieszkuje w tym samym świecie, jak również okresie, co legendarny wojownik. Bohaterka również nie nosi zbroi / kolczugi przypominającej bikini. Aktualny obraz Sonji, czyli amazońskiej wojowniczki, wykreował właśnie Thomas. Bohaterka po raz pierwszy zagościła na srebrnych ekranach w 1985 roku. Odegrała ją Brigitte Nielsen występując u boku Arnold Schwarzenegger.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?