Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – kolejna kultowa postać powróci!

Ostatnia część najnowszej trylogii gwiezdnej sagi przyniesie nam powrót Lando Calrissiana – to wiemy już od pewnego czasu. Teraz jednak pojawiły się informacje o kolejnej nowej-starej twarzy.

Otóż wygląda na to, że w filmie Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie pojawi się Wedge Antilles. To zdecydowanie ukłon w stronę starszych fanów. Wedge miał swoje epizodyczne występy w starej trylogii (Nowa nadzieja i Powrót Jedi), jednak dopiero w dawnym Expanded Universe (na dziś – w Legendach) postać ta stała się jednym z największych i najpopularniejszych bohaterów Nowej Republiki. Rzecz jasna, w zupełnie odmienionej przez Disney przyszłości uniwersum w kanonie to wszystko poszło w niebyt. Wygląda na to, że Denis Lawson, odtwórca filmowego Antillesa, pojawi się ponownie na ekranie.

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – pojawi się przedstawiciel nowej rasy. Poznajcie Babu Frika

W obsadzie IX Epizodu Gwiezdnych wojen znaleźli się ponownie: Daisy Ridley (Rey), Adam Driver (Kylo Ren), John Boyega (Finn), Oscar Isaac (Poe Dameron), Lupita Nyong’o (Maz Kanata), Domhnall Gleeson (Generał Hux), Kelly Marie Tran (Rose), Joonas Suotamo (Chewbacca), Mark Hamill (Luke Skywalker), Anthony Daniels (C-3PO) oraz Billie Lourd. Ponadto dołączą do nich m.in. Dominic Monaghan, Keri Russell, Naomi Ackie i Richard E. Grant. Co więcej, do roli Lando Calrissiana powróci Billy Dee Williams. W filmie pojawi się również postać Lei Organy, w którą wcielała się zmarła Carrie Fisher, a sceny z jej udziałem zostaną stworzone dzięki niewykorzystanym nagraniom z poprzednich odsłon trylogii sequelowej.

Zdjęcia rozpoczęły się na początku sierpnia 2018 roku. Reżyserem filmu jest J. J. Abrams, który stworzył scenariusz we współpracy z Chrisem Terrio, Colinem Trevorrowem i Derekiem Connollym. Muzykę skomponuje po raz kolejny John Williams, mający na swoim koncie utwory do niemal wszystkich epizodów space opery.

Źródło: Rebel Radio / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Epizod VI – Powrót Jedi

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?