Advertisement

III kwartał 2019 roku stratny dla Disneya. X-Men: Mroczna Phoenix winowajcą?

Studio Myszki Miki od dłuższego czasu bije kolejne rekordy, jeżeli chodzi o produkowane filmy. Tym razem jednak ich zwycięski marsz został nieco zakłócony.

Najbardziej prawdopodobnym winnym opłakanego trzeciego kwartału jest najnowsza część serii X-Men – Mroczna Phoenix. Nie wliczając kosztów marketingowych, w produkcję wtopiono 200 milionów dolarów, zarobiono zaś na nim w kinach ledwo 253 miliony. Bob Iger, dyrektor Disneya, deklaruje wdrażanie planów naprawienia strat pochodzących od Foxa.

Kto wie, jeżeli faktycznie film Simona Kinberga jest hamulcowym ostatnich marszów Disneya, studio może być nieco sceptyczne w kontekście wprowadzenia podopiecznych Xaviera i spółki do MCU. Teoretycznie za jakiś czas powinniśmy zobaczyć Nowych mutantów. Pytanie tylko, czy aktualny stan rzeczy nie zmieni spojrzenia na pewne sprawy.

X-Men: Mroczna Phoenix

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Disney szykuje reboot Kevina samego w domu!

Mrocznej Phoenix ugrupowanie X-Men stawi czoła jednemu z najpotężniejszych i najgroźniejszych wrogów w całej swojej karierze. A będzie nim ich własny członek – Jean Grey! Podczas misji ratunkowej mającej miejsce w kosmosie wspomniana bohaterka niemal umiera, kiedy zderza się z tajemniczą, pozaziemską siłą. Gdy wraca do domu, odkrywa, że jej moc drastycznie wzrosła, lecz jest również znacznie bardziej niestabilna. Walcząc z zamieszkałym w jej wnętrzu bytem, Jean wydobywa z siebie moce, których nie jest w stanie kontrolować. W związku z tym rani otaczające ją osoby oraz niszczy więzy spajające ugrupowanie X-Men. Bohaterowie zatem muszą szybko znaleźć sposób na ponownie zjednoczenie się, nie tylko, by powstrzymać Jean i uratować jej duszę, ale także w celu ocalenia naszej planety przed żądnymi władzy przybyszami z kosmosu.

W obsadzie X-Men: Mroczna znajdują się następujące gwiazdy: Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Alexandra Shipp (Storm), Tye Sheridan (Cyclops), Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler), Sophie Turner (Jean Grey) i Evan Peters (Quicksilver).

X-Men: Mroczna Phoenix pojawił się na ekranach polskich kin 7 czerwca 2019 roku.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: 20th Century Fox

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?