Mulan z możliwymi dodatkowymi opóźnieniami

Wydawało się już pewne, że Mulan pojawi się w kinach już pod koniec lipca. Tymczasem okazuje się, że sprawa może ulec skomplikowaniu.

Zmniejszenie obostrzeń, a także ostatnie protesty w Stanach Zjednoczonych miały doprowadzić do znaczącego zwiększenia przypadków zachorowań na koronawirusa. Tyczy się to niestety Nowego Jorku i Los Angeles, które obok San Francisco (które otworzy kina w sierpniu) są strategicznymi przyczółkami dla Disneya. Biorąc pod uwagę jeszcze to, że i w Chinach po raz kolejny przekładają otwarcia z powodu pandemii, studio Myszki Miki może mieć opory z wypuszczeniem jednego ze swoich najważniejszych hitów.

Fot. kadr ze zwiastuna Mulan

Zobacz również:  Opowieść podręcznej – 4. sezon z mocnym opóźnieniem. Pojawiła się nowa zapowiedź

Mulan to część ambitnego planu wytwórni Disney, zakładającego odświeżenie wszystkich najbardziej popularnych bajek giganta. Wśród realizowanych obecnie projektów znajdują się następujące adaptacje live action. Nowa wersja ma zostać pozbawiona smoka Muszu czy musicalowych elementów, tworząc bardziej historyczną atmosferę niż kultowa animacja.

Lauren Hynek, Rick Jaffa, Amanda Silver i Elizabeth Martin sporządzili scenariusz do omawianego widowiska, które aktualnie kręci  Niki Caro. Za jego produkcje odpowiedzialni są z kolei Chris Bender, Jason Reed i Jake Weiner.
Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?