Narodziny gwiazdy – kolejne piosenki w sieci. Oscar dla Lady Gagi?

Narodziny gwiazdy trafiły właśnie do kin w USA, a z tej okazji w serwisie Youtube udostępniono trzy nowe kawałki z musicalu. Do opublikowanego wcześniej utworu Shallow dołączają dwie piosenki w wykonaniu Lady Gagi (I’ll Never Love Again i Is That Alright?) oraz utwór śpiewany przez Bradleya Coopera Maybe It’s Time.

Narodziny gwiazdy są upatrywane jako jeden z mocniejszych kandydatów do Oscarów. Nie tylko za muzykę i piosenkę, ale wspomina się również o nominacji aktorskiej dla Lady Gagi. Wrażenie na akademikach może wywrzeć fakt, iż dla większego autentyzmu autorka hitu Poker Face i Bradley Cooper zdecydowali, że wszystkie piosenki z filmu będą śpiewać na żywo na planie zamiast wcześniejszego nagrywania ich w studio i niemego poruszania ustami w czasie zdjęć. Podobny pomysł opłacił się m.in. Anne Hathaway, która za swoje emocjonalne wykonania zgarnęła Oscara za drugoplanową rolę w Nędznikach.

Zobacz również: Szturm fałszywych recenzji Venoma od fanów Lady Gagi

Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

Zobacz również: Gwiazda Gry o Tron krytykuje cameo Eda Sheerana

Tegoroczne Narodziny gwiazdy to już trzeci remake produkcji z 1938 roku o tym samym tytule. W poprzednich wersjach filmu występowali Janet Gaynor i Frederic March, Judy Garland i James Mason, Barbara Streisand i Kriss Krtistofferson.

Zobacz również: Narodziny gwiazdy – recenzja filmu Bradleya Coopera z Lady Gagą!

Film Narodziny gwiazdy w reżyserii Bradleya Coopera trafi do polskich kin dopiero 30 listopada

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?