Oto opis zwiastuna Spider-Man: Daleko od domu!

Uwaga: w tekście znajdują się spoilery.

Oficjalnie zwiastun drugiej części Spider-Mana pojawi się dopiero 18 grudnia, jednak część fanów mogła już go zobaczyć na brazylijskim Comic Conie. Najprawdopodobniej to samo zobaczymy za nieco ponad tydzień.

Przede wszystkim warto nadmienić, że choć wielu spekulowało, iż Daleko od domu będzie prequelem w stosunku do finałowych wydarzeń 3. fazy MCU, akcja filmu będzie miała miejsce już po Avengers: Endgame. Pomimo tego, pokazany nam trailer ma uniknąć zdradzenia czegokolwiek z wydarzeń związanych z Wojną bez granic oraz ich następstw. Rozpocznie się niespodziewanie pogodnie, z ciocią May (Marisa Tomei) bardzo pozytywnie podchodzącą do superbohaterskiego życia Petera. Dowiadujemy się również o uczuciu pomiędzy nią a Happy Hoganem (Jon Favreau).

Spider-Man

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: Zwiastun Avengers: Endgame najchętniej oglądanym w całej historii kinematografii!

Punktem wyjścia fabuły jest wycieczka Parkera po Europie. Na ten czas zostawi swój kostium w domu (to tłumaczy, czemu będzie miał przez pewien czas inny). Można spodziewać się wątku romansowego tytułowego bohatera z MJ (Zendaya). Jednak nie dane mu będzie wypocząć od swoich obowiązków, a jedynie zmienić scenerię. Dochodzi do jego pierwszego spotkania z samym Nickiem Furym, który ma dla niego pierwsze zadanie. Ma walczyć przeciwko istotom znanym bardzo dobrze z komiksów – The Elementals. Zwiastun ukaże nam  Zephyr, Hydrona i Magnuma, odpowiadający kolejno za żywioły ziemi, wody i ognia. Niespodziewanym sojusznikiem w tej misji okaże się… Mysterio (Jake Gyllenhaal). Możliwe, że będzie to początek jakiegoś większego zwrotu akcji.

Pod koniec wideo możemy zobaczyć Flasha Thompsona śmiejącego się z Petera oraz Mysterio zakładającego swój ikoniczny kulisty hełm.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?