Sonic – Junkie XL odpowiedzialny za soundtrack do adaptacji live-action przygód niebieskiego jeża!

W wywiadzie udzielonym dla Film Music Magazine, kompozytor Antonius Tom Holkenborg zanany również pod pseudonimem Junkie XL potwierdził swoje zaangażowanie w projekt pt. Sonic. Twórca, jak nietrudno się domyślić, opracuje soundtrack do powstającego widowiska wytwórni Paramount Pictures. Z kolei głosu tytułowemu bohaterowi użyczy Ben Schwartz.

W obsadzie, oprócz wspomnianego pana, znajdują się również: Jim Carrey – Doctor Robotnik / Eggman, czyli arcywróg tytułowego bohatera; James Marsden jako Tom Wachowski, a więc zwyczajny policjant, który łączy siły z popularnym jeżem, w celu położenia kresu knowaniom wspomnianego antagonisty;  Adam Pally w roli kolegi po fachu rzeczonego stróża prawa, a także Neal McDonough, Tika Sumpter i Natasha Rothwell.

Sonic będzie czerpał inspiracje z popularnej serii gier, koncentrując się na próbach pokonania złowieszczego Doctora Robotnika przez tytułowego jeża. Celem wspomnianego antagonisty jest zebranie wszystkich szmaragdów chaosu. Warto tutaj wspomnieć, że omawiany projekt to pierwsza próba przeniesienia na srebrne ekrany rzeczonej gierki. Jednakże sam Sonic zadebiutował już w kinach dwukrotnie. Pojawił się w animacji Ralph Demolka oraz przeboju Stevena Spielberga pt. Player One.

Sonic

Fot.: SEGA

Zobacz również: Jumanji 3 – macie ochotę zagrać w grę? Ruszyła produkcja kolejnej odsłony!

Neal H. Moritz jest producentem omawianego obrazu.  Jego reżyserem został natomiast Jeff Fowler. Warto tutaj dodać, iż w projekt zaangażowany jest również Tim Miller, który pełni przy nim funkcję producenta wykonawczego. Sam adaptacja z kolei określana jest jako mieszanka animacji CGI oraz filmu aktorskiego z prawdziwymi gwiazdami. Ponadto, mimo iż obecnie fabuła widowiska pozostaje zagadką, to roboczy tytuł widowiska brzmi Casino Night, co jest niewątpliwym nawiązaniem do poziomu występującego w grze Sonic 2. Co Wy na to? Premiera filmu Sonic została przewidziana na 15 listopada 2019 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – SEGA

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?