Advertisement

Tesla – Ethan Hawke jako wybitny naukowiec w niecodziennym podejściu do filmu biograficznego

Kilka lat temu na ekranach pojawiła się Wojna o prąd z Benedictem Cumberbatchem odgrywającym główną rolę Edisona. Teraz powstaje film o jego największym rywalu.

Tesla ma jednak być czymś znacznie więcej niż typowym hollywoodzkim filmem biograficznym. Jak widać na poniższym trailerze, będzie raczej eksperymentem anżeli generycznym produktem. Narratorka – która ewidentnie przemawia z punktu widzenia osoby współczesnej – w jednej ze scen używa nawet… laptopa. Tak więc choć przemaglujemy ponownie starcia tytułowego bohatera z Thomasem Edisonem i Georgem Westinghousem, może to być bardzo ciekawe doświadczenie.

Zobacz również: The Batman będzie częścią większego uniwersum! Powstanie serial o Gotham City

Tesla zostanie wyreżyserowany przez Michaela Almereydę. Oprócz Ethana Hawke’a, w filmie wystąpi także Kyle MacLachlan jako Edison, Jim Gaffgan w roli Westinghouse’a, Eve Hewson czy Donnie Keshawarz. Prmeiera w Stanach Zjednoczonych będzie miałą miejsce 21 sierpnia na VOD.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?