X-Men: Mroczna Phoenix – jak zachodni krytycy oceniają film?

Pożegnanie z filmowym uniwersum X-Men już jutro pojawi się powszechnie w kinach. Póki co wchodzą pierwsze recenzje. I cóż, do owacji na stojąco jest dość daleko.

W serwisie Rotten Tomatoes znalazło się już 46 recenzji. Zaledwie 17% z nich jest pozytywnych. Przede wszystkim zarzuca mu się, że szczególnie jak na ostatnią odsłonę tej wersji filmowych X-Manów produkcja ma słabo napisaną historię i bohaterów. Sprawia to, że pomimo gwiazdorskiej obsady trudno jest zachęcić do oglądania. Nie zabrakło również gdzieniegdzie porównań do X-Men: Ostatni bastion z racji z grubsza tego samego motywu i zbliżonego poziomu rozczarowania.

Zobacz również: X-Men: Mroczna Phoenix – recenzja ostatniego filmu serii w erze 20th Century Fox

Mrocznej Phoenix ugrupowanie X-Men stawi czoła jednemu z najpotężniejszych i najgroźniejszych wrogów w całej swojej karierze. A będzie nim ich własny członek – Jean Grey! Podczas misji ratunkowej mającej miejsce w kosmosie wspomniana bohaterka niemal umiera, kiedy zderza się z tajemniczą, pozaziemską siłą. Gdy wraca do domu, odkrywa, że jej moc drastycznie wzrosła, lecz jest również znacznie bardziej niestabilna. Walcząc z zamieszkałym w jej wnętrzu bytem, Jean wydobywa z siebie moce, których nie jest w stanie kontrolować. W związku z tym rani otaczające ją osoby oraz niszczy więzy spajające ugrupowanie X-Men. Bohaterowie zatem muszą szybko znaleźć sposób na ponownie zjednoczenie się, nie tylko, by powstrzymać Jean i uratować jej duszę, ale także w celu ocalenia naszej planety przed żądnymi władzy przybyszami z kosmosu.

W obsadzie X-Men: Mroczna znajdują się następujące gwiazdy: Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Alexandra Shipp (Storm), Tye Sheridan (Cyclops), Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler), Sophie Turner (Jean Grey) i Evan Peters (Quicksilver).

X-Men: Mroczna Phoenix pojawi się na ekranach polskich kin już 7 czerwca 2019 roku.

Źródło: Rotten Tometoes / Ilustracja wprowadzenia: 20th Century Fox

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?