Punisher – showrunner serialu tłumaczy, czemu woli 13 epizodów od 10

Jeżeli mielibyśmy wytypować najczęściej stawiany zarzut marvelowym adaptacjom od platformy Netflix, najprawdopodobniej padłoby na zbyt dużo odcinków na sezon, przez co nierzadko intryga się rozmywa. Tymczasem showrunner Punishera – którego 1. sezon dla wielu bije na głowę wszystko, co dotychczas w tym uniwersum powstało – jak najbardziej popiera 13-odcinkowe podejście.

Steve Lightfoot oddał ważny głos w kontekście długości odcinków. Showrunner jest zdania, że liczba ta pozwala na odpowiednie rozkręcenie historii:

To interesująwca kwestia. Ludzie zawsze mnie pytają, czy wolałbym 10 odcinków. Odpowiadam im, że mieliby wtedy krótszą historię. Zawsze chciałem, żeby show nie odpalało zbyt szybko. Właśnie dlatego te 13 epizodów wydaje mi się właściwą ilością.

showrunner Punishera mówi o epizodach

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Punisher – recenzja 1. sezonu hitu Netflixa!

Akurat Punisher wydawał się raczej wychodzić obronną ręką przy takiej ilości odcinków, lecz zdecydowanie nie można powiedzieć tego przy chociażby sezonach Daredevila czy drugiej serii Jessiki Jones. Jednak nic nie wskazuje na to, by twórcy brali poważnie pod uwagę ucięcie kolejnych sezonów.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?