Rojst ze światową premierą na platformie Netflix! Oto anglojęzyczny zwiastun!

Pamiętacie jeszcze ten klimatyczny serial, który można było oglądać na niebyłym już w naszym kraju Showmax? No to pojawiły się znakomite wieści.

Rojst, w którym główne role grali Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, zostanie obejrzany przez resztę świata jako The Mire. Poniżej możecie zobaczyć specjalny trailer w języku angielskim.

Zobacz również: Akcja #zostańwdomu z Polsatem, czyli na kłopoty Kevin

Opis: Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiałyp rasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?