Star Wars Underworld – projekt Lucasa sprzed lat miał mieć niesamowity rozmach

Kilka miesięcy temu mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o Star Wars Underworld, serialowym projekcie George’a Lucasa. Gdyby wszedł w życie, znacząco wyprzedziłby The Mandalorian jako pierwszy serial live-action w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Do głosu doszedł także Ronald D. Moore, jeden z twórców serialu Battlestar Galactica, który swego czasu był zaangażowany w projekt. Jak wspomina, w trakcie przygotowań kolejnych konceptów Lucas zachęcił pracujących nad niimi doświadczonych reżyserów i scenarzystów, by nie ograniczali się myślami o budżecie i snuli swoje fantazje. Postanowiono potraktować to dosłownie, dzięki czemu w głowach twórców miało powstać coś bardziej widowiskowego niż kiedykolwiek wcześniej.

Zobacz również: Indiana Jones 5 – Marshall: Zaczęło się

Ostatecznie wiemy, że nie była to zbyt rozsądna strategia, jako że budżet poszczególnych odcinków miał wielokrotnie przekroczyć późniejszą Grę o tron.

Źródło: Collider / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?