The Witcher: Blood Origin – Jason Momoa zagra pierwszego Wiedźmina?

Wygląda na to, że Netflix szykuje się naprawdę mocno do kolejnej ciekawej produkcji w uniwersum stworzonym przez Sapkowskiego.

Kilka źródeł – w tym bardzo wiarygodne Redanian Intelligence – podało, że włodarze giganta streamingowego myślą nad obsadzeniem Jasona Momoy w The Witcher: Blood Origin. Miałby zagrać pierwszego w historii zabójcę potworów. Jest to całkiem prawdopodobne, jako że w sieci pojawił się dziennik castingowy, wskazujący aktora, według którego aktor jest jednym z kandydatów do głównej roli.

khal drogo momoa sweet girl

fot. HBO

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzonę w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do „Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera.

Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Źródło: Redanian Intelligence / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?