Wiedźmin – Sapkowski zachwyca się zwiastunem i opowiada o funkcji konsultanta serialu

Andrzej Sapkowski, twórca postaci Geralta z Rivii, gościł ostatnio we Włoszech, gdzie promowany był serial Wiedźmin. Pisarz w wywiadzie z Wired.it postanowił między innymi ocenić zwiastun produkcji Netflixa oraz pokrótce opowiedzieć o pełnionej przez siebie roli konsultanta serialu.

Autor serii powieści fantasy o Białym Wilku jest pewny sukcesu serialu Wiedźmin i zachwyca się zapowiedzią, którą zobaczył na Lucca Comics & Games.

Wczoraj po raz pierwszy miałem okazję obejrzeć zwiastun serialu Wiedźmin razem z fanami. Nie widziałem jeszcze odcinka pilotowego, bo lubię być zaskakiwany. Ale mogę powiedzieć jedno: jeśli serial będzie tak piękny jak zwiastun, to dostaniemy arcydzieło.

Zobacz również: TOP 20 -Najstraszniejsze seriale horrory!

geralt z rivii netflix cavill 1 sezon

fot. Netflix

Sapkowski odpowiedział również na pytanie o to czy serial będzie różnić się od powieści. Polski literat potwierdził, że serial będzie wierny książkom, a on sam zadbał o to pełniąc funkcję konsultanta.

Będzie (wierny – przyp. red). We wczesnej fazie pisania scenariusza serialu pracowałem jako konsultant i bardzo dobrze mi za to zapłacono. Nie byłem natomiast zaangażowany w proces produkcji, casting czy nagrywanie scen i zawsze jestem oczarowany, gdy widzę zdjęcia z planu czy zwiastun. Wszyscy pytają mnie jak wyobrażam sobie Geralta i innych czy świat książki, nawet porównując z tym co pojawia się w serialu czy grach komputerowych. Prawdą jest taka, że nie wizualizuje bohaterów, których tworzę, nie mam żadnego ich wyobrażenia w głowie. Ja tylko stawiam literę po literze, aż zapełnię całą stronę. Nie mam pojęcia jak powinny one wyglądać na ekranie.

Zobacz również: Wiedźmin – memy i reakcje na zwiastun serialu Netflixa

Inną ciekawą informacją z wywiadu jest ta, w której pisarz odpowiadając na pytanie o przyszłe projekty zdradził, że nie wyklucza napisania kolejnej powieści osadzonej w sadze Wiedźmin.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczyć będzie osiem odcinków, które zadebiutują w serwisie Netflix 20 grudnia 2019 roku.

Źródło: wired.it / ilustracja wprowadzenia: fot. Fakes Forge

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?