Wiemy, kto zmierzy się z Batwoman

Pojawiła się kolejna istotna informacja związana z nową produkcją telewizyjną stacji CW. Poznaliśmy przeciwniczkę tytułowej superbohaterki.

A będzie nią Alice, która przewodzi Wonderland Gang. Jak można się domyślić, zarówno ona, jak i jej grupa nawiązywać będą do Alicji w Krainie Czarów Carrolla, wprowadzając chaos do Gotham. Wcieli się w nią Rachel Skarsten, znana m.in. z ról w filmie I że cię nie opuszczę oraz serialu Nastoletnia Maria Stuart, gdzie wcieliła się w Królową Elżbietę.

Batwoman

kadr z serialu Nastoletnie Maria Stuart

Batwoman to postać z kart komiksów DC oraz superbohaterskie alter ego Kate Kane, kuzynki Bruce’a Wayne’a. Serial solowy o mścicielce z Gotham City powstaje dla stacji CW i trafić na małe ekrany ma w 2019 roku. Wcześniej, bo już w tym roku, postać ma zadebiutować w cross-overze produkcji należących do Arrowverse.

Zobacz również: Nowe Aniołki na zakulisowym zdjęciu z reżyserką

Rozpoznawalność Ruby Rose przyniósł udział w serialu Orange is The New Black. Australijkę najczęściej spotkać można w kinie akcji, gdyż na koncie ma udział w takich produkcjach jak Resident Evil: Ostatni rozdział, John Wick 2, XxX: Reaktywacja czy zbliżającym się Meg.

Showrunnerką Batwoman będzie Caroline Dries (Pamiętniki wampirów). Realizację całego przedsięwzięcia będzie nadzorować Greg Berlanti, ojciec tzw. Arrowverse, czyli telewizyjnego uniwersum, w którym występują bohaterowie DC Comics.

Źródło: Deadline / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?