Pan T. – pierwszy fragment filmu z Pawłem Wilczakiem w roli głównej

Pan T. to najnowszy film Marcina Krzyształowicza, nagrodzonego Orłem i Srebrnymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni twórcy Obławy.  Produkcja zapowiadana jest jako przesycona nostalgią podróż do niezwykłego świata. Słynni pisarze i poeci artystycznej bohemy przesiadywali w knajpach i kawiarniach, ukradkiem komentując zło otaczającego ich świata. W roli głównej pojawi się odmieniony Paweł Wilczak.

Chociaż akcja rozgrywa się w Polsce stalinowskiej, to nie zrobiliśmy filmu historycznego. Przeciwnie, Pan T. jest utworem na wskroś aktualnym, rezonującym z otaczającą nas rzeczywistością. To wywiedziona z ducha Kafki i Bułhakowa uniwersalna przypowieść o przyjaźni i miłości, a przede wszystkim o sytuacji artysty w czasach zniewolenia. – mówi Marcin Krzyształowicz, reżyser Pana T.

Zobacz również: Pan T. – artystyczny plakat

W obsadzie, oprócz Pawła Wilczaka, pojawią się również: Sebastian Stankiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Jacek Braciak, Jerzy Bończak, Eryk Lubos, Katarzyna Warnke, Bartłomiej Topa, Wiktor Zborowski oraz Jan Nowicki. Nie zabraknie też aktorskich niespodzianek, w tym epizodów Jacka Fedorowicza, Kazimierza Kutza i Leszka Balcerowicza. Za magiczną i przenoszącą w inną epokę pracę kamery odpowiada Adam Bajerski (Zmruż oczy Sztuczki). Scenografia to dzieło Magdaleny Dipont i Roberta Czesaka (Rewers).

Film znalazł się w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Pan T. aktualnie ma zaplanowaną premierę na 25 grudnia 2019 roku. Na duże ekrany wprowadzi go firma Kino Świat.

Źródło: Youtube, informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Hubert Komerski Copyright © Propeller Film

Fan westernów, kina noir i lat 80. Woli pisać o filmach niż o sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?