Benjamin’s Crossing – Colin Firth żydowskim filozofem podczas II Wojny Światowej!

Colin Firth jest za pan brat z historycznymi opowieściami. Aktor nawet otrzymał Oscara za swoją rolę w filmie Jak zostać królem. Nie powinno więc Was dziwić, iż ten utalentowany artysta zgodził się zagrać w produkcji Benjamin’s Crossing.

MV5BNTE4MTM0ODQ4NV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTY5OTQ5MzE. V1. CR38929241212 SX1777 CR001777736 AL

Zobacz również: Stacja Fox nie planuje 3. sezonu Królowych krzyku

Pat O’Connor (który pracował z Firthem podczas realizacji wydanego w 1987 roku obrazu zatytułowanego Miesiąc na wsi) wyreżyseruje omawiany projekt dotyczący życia żydowskiego filozofa, Waltera Benjamina, który zmuszony był uciekać ze swojego rodzinnego domu w Paryżu w 1940 roku, kiedy to hitlerowska inwazja zapukała do bram jego miasta. Myśliciel następnie spotkał Lisę Fittko. Kobieta pomagała uchodźcom przejść przez Pireneje do względnie bezpiecznej Hiszpanii. Chociaż na pierwszy rzut oka filozof nie nadawał się do podróży, to Lisa zgodziła się pomóc mu przekroczyć pasmo górskie… w tym momencie rozpoczęła się wspaniała i odważna przygoda!

Scenariusz napisali Jay Parini i Devon Jersild w oparciu o powieść autorstwa pierwszego z panów.

Jay i Devon sporządzili przepiękną opowieść, której możliwość wsparcia jest dla producentów prawdziwym zaszczytem, szczególnie że film na jej podstawie wyreżyseruje Pat O’Connor.

Powiedzieli Carl i Sally Jo Effenson, którzy za pośrednictwem swoich firm starają się wesprzeć finansowo omawiany projekt.

Światowy kryzys związany z uchodźcami sprawia, iż sytuacja Benjamina jest bardzo na czasie. Można nawet powiedzieć, iż obecnie jest równie ważna, co podczas II Wojny Światowej. To poza tym wspaniała, nieznana i naprawdę pełna heroizmu historia, którą koniecznie trzeba opowiedzieć.

MV5BMjI5NTk2Njc4Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTgwNDcxMjE. V1 SY1000 CR0015051000 AL

Zdjęcia powinny ruszyć już jesienią, tego roku.

Firtha będzie można niedługo podziwiać na srebrnym ekranie w filmie Kingsman: Złoty krąg (w polskich kinach już 22 września), a następnie w obrazie Na głęboką wodę (amerykańska premiera to 27 października).

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia – STUDIOCANAL

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?