Advertisement
Advertisement

Zimna Gra – prace nad filmem już na półmetku. Zaprezentowano nowe zdjęcia z planu

Zimna Gra (The Coldest Game) to pierwszy film realizowany przez polskich producentów w języku angielskim z myślą o międzynarodowej dystrybucji. 20 marca we wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się spotkanie aktorów, twórców i producentów filmu. Zaprezentowano również kilkanaście nowych zdjęć z planu produkcji.

tcg lotte verbeek bill pullman lukasz kosmicki fot. piotr litwic

W spotkaniu udział wzięli: reżyser Łukasz Kośmicki, twórcy oraz międzynarodowa obsada. Wrażeniami z planu zdjęciowego podzielili się aktorzy: odtwórca głównej roli Bill Pullman (Joshua Mansky), a także Lotte Verbeek (Eleanor Stone), Robert Więckiewicz (Alfred Ślęga), Corey Johnson (Donald Novak)  oraz James Bloor (Brian White). O współpracy i powodach zaangażowania w projekt opowiedzieli: autor scenografii Allan Starski, odpowiedzialny za zdjęcia Paweł Edelman, a także charakteryzatorki: Ewa Drobiec i Agnieszka Hodowana. Natomiast Krzysztof Terej (Watchout Studio)  i Daniel Baur (K5), jako producenci filmu, przybliżyli gościom kulisy powstawania całego projektu. Konferencję poprowadziła Grażyna Torbicka.                                                                                                              

Mając na uwadze znakomitą obsadę i skalę produkcji, mamy do czynienia z bezprecedensowym projektem na polskim rynku filmowym. Niekwestionowaną wartością Zimnej Gry jest wciągający i emocjonujący scenariusz autorstwa Łukasza Kośmickiego i Marcela Sawickiego. Dodatkowo, ta opowieść stawia Warszawę w centrum wydarzeń o znaczeniu światowym. Cieszę się, że dostaliśmy szansę na opowiedzenia tak fascynującej historii. Mamy nadzieję, że widzowie będą czekać na nią z niecierpliwością. Tymczasem bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli obecni z nami podczas konferencji, w tym również partnerom, koproducentom i dystrybutorom. – KRZYSZTOF TEREJ, CZŁONEK ZARZĄDU ORAZ PRODUCENT WATCHOUT STUDIO

tcg fot.k.wiktor robert wieckiewicz aleksey serebryakov

Zobacz również: Stramowski i Lubos jako zawodnicy MMA. Plakat filmu Klatka! 

Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W filmie Zimna Gra za kulisy wielkiej międzynarodowej polityki i w ponadczasowy konflikt mocarstw wciągnie nas poruszający thriller i szpiegowska historia zapomnianego, genialnego mistrza szachowego Joshuy Mansky’ego (Bill Pullman). Tytułowa gra toczy się w Warszawie, która w 1962 roku stała się centrum wydarzeń decydujących o losach świata. Czy możliwe jest, że w Polsce odbyła się kiedyś rozgrywka, która mogła skończyć się trzecią wojną światową?

zimna gra the coldest game zdjeci k.wiktor

Zimna Gra to najnowsza produkcja Watchout Studio, twórców takich produkcji, jak Bogowie i Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Po raz pierwszy w historii, polscy producenci realizują film w języku angielskim z myślą o dystrybucji międzynarodowej. Na planie, w wyjątkowej scenerii Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, spotykają się światowe sławy kina oraz wielokrotnie nagradzani polscy twórcy, m. in. Bill Pullman (Dzień Niepodległości, Grzesznica, Bezsenność w Seattle), Lotte Verbeek (Nic osobistego, Outlander, Rodzina Borgiów), Corey Johnson (Kapitan Phillips, Ultimatum Bourne’a, Mumia) Aleksey Serebryakov (Lewiatan), Robert Więckiewicz (Pod Mocnym Aniołem) oraz Allan Starski (Lista Schindlera, Pokłosie, Pan Tadeusz) i Paweł Edelman (Pianista, Kamienie na szaniec, Wałęsa. Człowiek z nadziei) – całość w reżyserii Łukasza Kośmickiego.

TCG fot.K.Wiktor Bloor Pullman Verbeek

Zobacz również: Julia Wieniawa zachwycona współpracą z Patrykiem Vegą 

Zdjęcia do filmu realizowane są od lutego do połowy kwietnia 2018 roku, a premiera zaplanowana jest na 2019 rok. Partnerem filmu jest miasto stołeczne Warszawa oraz Zarząd Pałacu Kultury i Nauki sp. z o.o. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest Hyde Park Entertainment Group, dystrybucję światową koordynuje K5 International, a za krajową odpowiada Next Film.

Pozostałe zdjęcia z filmu Zimna Gra (The Coldest Game) prezentują się następująco:

tcg fot.k.wiktor turniej

tcg fot. k.wiktor aleksander serebryakov

tcg fot.k.wiktor dziennikarze

tcg fot.k.wiktor james bloor

tcg fot.k.wiktor lotte verbeek

tcg fot.k.wiktor nicholas farrel

tcg fot.k.wiktor pkin2

tcg fot. k.wiktor corey johnson

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: Piotr Litwic

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?