303. Bitwa o Anglię – premiera głównego polskiego plakatu. Filmowi patronuje Prezydent RP

Dzień po premierze plakatu filmu Dywizjon 303, którego „żółty pasek ostrzegawczy” stał się inspiracją dla licznych memów, zaprezentowano oficjalny plakat promujący w polskich kinach 303. Bitwa o Anglię, czyli drugie wojenne widowisko o polskich lotnikach trafiające na ekrany rodzimych kin w sierpniu. Za pewną odpowiedź na bijącą z plakatu konkurencyjnej produkcji sugestię, iż nie pokazuje prawdziwej historii Dywizjonu 303 można odczytać ogłoszenie, że „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronat Narodowy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad premierą filmu”.

Sam plakat na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie jak jego wersja na rynki międzynarodowe, lecz po uważniejszej analizie się da zauważyć się kilka istotnych różnic. Przede wszystkim doszło do zamiany miejsc między Marcinem Dorocińskim oraz Iwanem Rheonem i to polski aktor znajduje się w centralnej pozycji. Ponadto dodano na górze plakatu nazwiska odtwórców głównych ról, a w dolnej części biało-czerwoną flagę, a pod nią subtelnie umieszczono informację o patronacie Prezydenta RP.

303 bitwa o anglię plakat film dywizjon 303

fot. materiały prasowe

Zobacz również: 303. Bitwa o Anglię – oficjalny polski zwiastun superprodukcji pełnej efektów specjalnych

303. Bitwa o Anglię (Hurricane) ma być pełną rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcją opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W głównych rolach wystąpią Marcin Dorociński, gwiazda Gry o tron – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson. Na ekranie pojawią się  również Filip Pławiak, Stefanie Martini, Nicholas Farrel, Krystof Hadek, Adrian Zaremba, Radosław Kaim, Sławomir Doliniec, Damian Dudkiewicz, Rafał Ferenc, Sławomir Doliniec, Kamil Lipka.

Reżyserem filmu jest David Blair – zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Śliskowski (Generał Nil, Czas Honoru. Powstanie). Film został wyprodukowany przez Michaela Paszko, Matta Whyte’a, Krystiana Kozłowskiego i Roberta Chadaja z firmy Prospect 3.

bloody Ramsay Bolton as polish hero Jan Zumbach

fot. Prospect3

Opis dystrybutora

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

303. Bitwa o Anglię pod tytułem Hurricane w Wielkiej Brytanii trafi  7 września jednocześnie do kin i serwisu VOD Rakuten. Polska premiera już 17 sierpnia!

Zgodnie z prośbą dystrybutora Mówi Serwis przypominamy, aby pod żadnym pozorem nie pomylić filmów, bo Dywizjon 303 z Piotrem Adamczykiem, Maciejem Zakościelnym i Antonim Królikowskim wejdzie na rodzime ekrany dopiero 31 sierpnia!

Źródło: Kino Świat / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?