Charlie i fabryka czekolady – przygotujcie się na prequel kultowej książki!

Według portalu Variety wytwórnia Warner Bros. Pictures nabyła prawa do Willy’ego Wonki, a co za tym idzie, zamierza stworzyć oryginalny prequel serii.

Zatem film, zamiast bazować na powieści spod pióra Roalda Dahla pt. Charlie i fabryka czekolady, wydanej w 1964 roku, bądź jej sequelu z 1972 roku znanej w Polsce pod nazwą Charlie i wielka szklana winda, opowie jedną z wcześniejszych przygód ekscentrycznego szefa wytwórni ulubionego smakołyku społeczeństwa. Prequel jednak nie będzie typową produkcją o charakterze origin story, tak więc inne postaci z tej serii, takie jak Charlie Bucket, będą mogły się pojawić się w kolejnych epizodach rodzącej się sagi, jeśli planowany projekt okaże się sporym sukcesem.

David Heyman (seria Harry Potter) jest obecnie producentem omawianego przedsięwzięcia. Scenarzystą filmu został twórca serialu Man Seeking Woman – Simon Rich. Courtenay Valenti (Mad Max: Na drodze gniewu) będzie nadzorowała powstający projekt.

91945.1

Zobacz również: Logan – pierwsze spojrzenie na starszego Wolverine’a oraz gang ulepszonych najemników!

Książka Charlie i fabryka czekolady doczekała się aż dwóch kinowych adaptacji. Pierwszą z nich jest niewątpliwy hit wytwórni Warner Bros. Pictures z 2005 roku, gdzie główną rolę zagrał znakomity Johnny Depp. Reżyserem tej wersji jest Tim Burton. Drugą z kolei wydany w 1971 roku film pt. Willy Wonka i fabryka czekolady. Jego gwiazdą został nieżyjący już Gene Wilder. Nie doczekaliśmy się do tej pory adaptacji powieści Charlie i wielka szklana winda, lecz jej elementy pojawiły się w obu powyższych obrazach. Warto także wspomnieć, że Dahl był w trakcie pisania trzeciej powieści w omawianej serii, lecz zmarł w 1990 roku, zanim zdążył ją ukończyć. Książka miała nosić tytuł Charlie in the White House.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?