Doktor Strange – widowiskowy fragment filmu i pierwsze recenzje!

W Stanach Zjednoczonych odbyły się wczoraj pierwsze seanse przedpremierowe filmu Doktor Strange. Po wyjściu z kinowych sal dziennikarze nie kryli swojego zachwytu. Opinie są zgodne – jest to jeden z najlepszych filmów Marvela! Czy jednak najlepszy? Kilku z widzów wytknęło produkcji niedopracowany scenariusz i nie najlepiej wykreowany czarny charakter.

Recenzenci chwalą jednak reżysera, muzykę i obsadę. Mówią również, że takiego filmu w uniwersum jeszcze nie było! Nie chodzi tu tylko o inną konwencję obrazu, która znacząco odbiega od tej znanej z produkcji o Avengersach, a o spektakularne sceny akcji. Podobno Marvel przedstawił w zakresie efektów specjalnych coś więcej niż dotychczas. Zachwyceni oprawą audiowizualną krytycy wspomnieli również o dobrze wykorzystanej w filmie technologi 3D.

Kilka wybranych opinii przedstawiam poniżej:

W sieci zadebiutował również widowiskowy fragment filmu. Zobaczycie go poniżej!

https://www.youtube.com/watch?v=r88I7FlG3Oo

Zobacz również: Strażnicy Galaktyki Vol. 2 – mamy pierwszy zwiastun filmu!

Opis produkcji: Produkcja przedstawi historię utalentowanego i cenionego neurochirurga, Stephena Strange’a (Cumberbatch). Rzeczony bohater odkryje w obrazie ukryty świat magii oraz alternatywne wymiary po tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego straci czucie w dłoniach, co uniemożliwi mu dalszą pracę w branży medycznej. Z siedzibą umiejscowioną w Greenwich Village – dzielnicy mieszkalnej na Manhattanie w Nowym Jorku, tytułowy doktor jest zmuszony odłożyć swoje wielkie ego na bok i powziąć na barki rolę pośrednika pomiędzy realnym światem oraz ukrytą przed oczami ludzi rzeczywistością, wykorzystując szeroki wachlarz metafizycznych zdolności oraz artefaktów w obronie Kinowego Uniwersum Marvela. 

Obsada filmu Doktor StrangeBenedict Cumberbatch (Dr Stephen Strange), Tilda Swinton (Przedwieczny), Benedict Wong (Wong – sługa tytułowego bohatera), Chiwetel Ejiofor (Baron Karl Mordo), Rachel McAdams (Christine Palmer), Michael Stuhlbarg (Nicodemus West), Mads Mikkelsen (Kaecilius – główny antagonista obrazu), a także Scott Adkins i Amy Landecker, których role nie zostały jeszcze ujawnione. 

Znalezione obrazy dla zapytania doctor strange poster

Zobacz również: Doktor Strange – Wiemy co przedstawiają sceny po napisach! [SPOILER]

Reżyserem obrazu jest Scott Derrickson (Egzorcyzmy Emily Rose, Sinister, Zbaw nas ode złego). Scenariuszem z kolei zajęli się Jon Spaihts (Prometeusz, Najczarniejsza godzina 3D) i C. Robert Cargill (Sinister).

Doktor Strange pojawi się w polskich kinach już 26 października 2016 roku. Obraz będzie kontynuował trzecią fazę Kinowego Uniwersum Marvela, która została zapoczątkowana w maju przez obraz Joe’ego i Anthony’ego Russo pt. Kapitan Ameryka: wojna bohaterów.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?