Animacja Naprzód najchętniej oglądana w Multikinie w pierwszy weekend po ponownym otwarciu!

Wybrane kina sieci Multikino wznowiły działalność w piątek 19 czerwca. W pierwszy weekend po uruchomieniu kin widzowie na wielkim ekranie mogli zobaczyć premiery filmowe, produkcje, które były w repertuarze na początku 2020 roku oraz hity ostatnich lat. Przyjemny i bezproblemowy udział w projekcji filmów zapewniło przygotowane zaplecze sanitarne.

Multikino stopniowo otwiera swoje kina. Pierwsze multipleksy wznowiły działalność 19 czerwca br. W tej chwili trwają prace nad wdrożeniem rządowych procedur w kinach sieci Multikino, które wznowią działalność 3 lipca br. W efekcie cała sieć kin Multikino i Cinema3D będą działać od 3 lipca br.

Wykonaliśmy ogromna pracę, żeby w piątek 19. czerwca jako pierwsza sieć kinowa w Polsce otworzyć wybrane kina sieci Multikino. Cieszymy się, że pierwsze seanse filmowe po przerwie odbyły się zgodnie z planem, a dzięki zapewnionemu przez nas zapleczu sanitarnemu i materiałom informacyjnym na terenie kin udział w projekcji był przyjemny i bezproblemowy – dodaje Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Widzowie znowu mogli poczuć magię oglądania filmów na wielkim ekranie. W sieci Multikino z repertuaru najchętniej wybierano: animację „Naprzód”, thriller „Niewidzialny człowiek” oraz kryminał „Dżentelmeni”.

Jesteśmy gotowi na wyzwania, które stoją przed nami, żeby wrócić do czasów sprzed pandemii, a później znowu ustanawiać rekordy frekwencyjne. Patrzymy z optymizmem na nadchodzący weekend, kiedy na ekranach zagości premierowo oparty na faktach film „Tylko sprawiedliwość” oraz odbędą się przedpremierowe pokazy: „Zdrajcy” i dramatu „Coś się kończy, coś zaczyna”. W lipcu na ekranach zagoszczą wyczekiwane światowe produkcje, m.in. „Mulan” Disney’a oraz „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana – dodaje Paweł Świst.

Fot. Materiały prasowe

W czerwcu br. Multikino ponownie zbadało chęci kinomanów do powrotu do kina po pandemii koronawirusa. Według kwietniowego raportu Multikina 85% badanych planowało w ciągu dwóch miesięcy od otwarcia odwiedzić kino. Natomiast wśród badanych w czerwcu już 90% planuje wyjście do kina w ciągu dwóch miesięcy od otwarcia. Spośród tych osób 29% uda się na seans filmowy od razu, jak będzie to możliwe.

Według czerwcowego raportu Multikina nt. powrotu do kina po pandemii koronawirusa prawie 50% badanych deklaruje chęć obejrzenia jednego z filmów, które miały premierę przed zamknięciem kin w marcu br. Ponadto wśród najbardziej wyczekiwanych wakacyjnych premier badani wskazali: „Mulan” Disney’a, „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana oraz polski dramat „Furioza” z Mateuszem Banasiukiem w roli głównej.

Wiele się zmieniło, ale jeśli poprosimy widzów, o podanie trzech ostatnich filmów, które obejrzeli na Netflixie i trzech ostatnich filmów, które widzieli w kinie przed pandemią wirusa COVID-19, to raczej z łatwością przyjdzie im to drugie, ponieważ oglądanie filmów na wielkim ekranie to emocje i przeżycia, których nie zapewni domowy seans filmowy. Właśnie dlatego wiemy, że widzów będzie coraz więcej i jesteśmy spokojni o przyszłość branży kinowejdodaje Paweł Świst.

Zaprezentowana część raportu Multikina nt. powrotu do kina po pandemii koronawirusa powstała na podstawie anonimowego mailowego badania ankietowego przeprowadzonego przez YourCX. Badanie zostało wypełnione przez 6 610 respondentów w czerwcu 2020 r.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?