Brexit – Cumberbatch wpływa na przyszłość Wielkiej Brytanii! Pierwszy plakat!

Stacja HBO opublikowała pierwszy, oficjalny plakat promujący jej nadchodzący wielkimi dramat pt. Brexit. Gwiazdą produkcji jest będący na wznoszącej się fali popularności Benedict Cumberbatch. Brexit zadebiutuje na ekranach telewizorów już 19 stycznia 2019 roku, czyli w 3 sobotę rzeczonego miesiąca. Poniżej wspomniana grafika przypominająca plakat kandydata na wybory prezydenckie.

Brexit

Fot.: HBO

Zobacz również: Jumanji 3 – Awkwafina i Danny DeVito dołączają do obsady filmu!

Rezultat referendum w sprawie Brexitu mającego miejsce latem 2016 roku spowodował polityczne trzęsienie ziemi, które było wynikiem sporych strat w normalnie stabilnej do tej pory Wielkiej Brytanii oraz źródłem dyplomatycznych wstrząsów na całym świecie. Cumberbatch wciela się w Dominica Cummingsa. Mężczyzna stał na czele kampanii Vote Leave. Rory Kinnear z kolei odgrywa Craiga Olivera, czyli dyrektora komunikacji głównego premiera Davida Camerona, oraz szefa kampanii Remain.

Ten prowokacyjny, pełnometrażowy dramat opowiada o osobach, strategiach i waśniach kampanii Leave oraz Remain. Brzmi ciekawie? Taktyka zastosowana w Vote Leave podczas kampanii wykorzystującej przede wszystkim zebrane dane, wpłynęła na historycznie cichy blok wyborczy, który ostatecznie zdecydował o wyniku referendum. Jednak nie był to koniec konsekwencji owego wydarzenia. Jego echo miało znaczenie również w kolejnych wyborach odbywających się na całym świecie.

Brexit wyreżyserował Toby Haynes na podstawie scenariusza Jamesa Grahama.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – HBO

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?