Dywizjon 303 – data premiery, zwiastun i opis fabuły

Kiedy premiera filmu Dywizjon 303?! Poznaliśmy już oficjalny opis fabuły, zwiastun oraz datę premiery filmu w polskich kinach!

Dywizjon 303 to polski film wojenny, w którym zobaczymy plejadę polskich gwiazd: Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego czy Antoniego Królikowskiego. Nagrywany był on w dwóch wersjach: w języku angielskim oraz polskim.

Po brawurowym, lecz twardym lądowaniu pilot Jan „Donald” Zumbach powraca do zdrowia w sanatorium. W tych okolicznościach zastaje go wybuch II wojny światowej, zmuszając lotnika do ewakuacji z kraju. Podobny los czeka bohaterskiego instruktora pilotażu Witolda Urbanowicza. Obaj przedostają się do Wielkiej Brytanii, by w eskadrach RAF-u kontynuować walkę z okupantem. Ich męstwo i podniebne wyczyny szybko zwracają uwagę dowódców i przyczyniają się do utworzenia Dywizjonu 303 – elitarnej jednostki myśliwskiej, złożonej głównie z Polaków. W jej skład, oprócz Zumbacha i Urbanowicza, wchodzi grupa asów przestworzy, takich jak: Zdzisław Krasnodębski, Witold „Tolo” Łokuciewski, Ludwik Witold Paszkiewicz, Czech – Josef František oraz Mirosław Ferić – pseudonim „Ox”. Kiedy Niemcy rzucają do walki przygniatające siły zbrojne, każdy dzień przynosi pilotom niekończącą się walkę z wrogiem. Lecz również na ziemi czekają ich wielkie emocje – osobiste dramaty, romanse, ale i prawdziwa miłość.

Reżyserem jest Denis Delić, który zastąpił odpowiedzilanego za pierwszy etap zdjęć Wiesław Saniewski. Scenariusz napisali Zdzisław Samojłowicz i Krzysztof Burdza. Zdjęcia realizuje Waldemar Szmidt. Film jest produkowany przez Jacka Samojłowicza z Film Media SA. Koproducentami są: Studio Produkcyjne Orka, Lightcraft oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Dywizjon 303 otrzymał również dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Źródło: Informacja prasowe / Ilustracja wprowadzenia: TRICOLORS / East News

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?