Guy Ritchie wyreżyseruje film o II wojnie światowej

Guy Ritchie stanie za kamerą nowego filmu. Produkcja będzie nosić tytuł Ministry of Ungentlemanly Warfare.

Brytyjski filmowiec podpisał kontrakt z wytwórnią Paramount na wyreżyserowanie filmu o II wojnie światowej. Scenariusz powstanie na podstawie książki Damiena Lewisa o wyjątkowo długim tytule – Ministry of Ungentlemanly Warfare: How Churchill’s Secret Warriors Set Europe Ablaze and Gave Birth to Modern Black Ops. Autorem najnowszego szkicu jest Arash Amel (Prywatna wojna). Wcześniej pracowali nad nim Paul Tamasy i Eric Johnson. Produkcją zajmą się Jerry Bruckheimer i Chad Oman (Piraci z Karaibów, Skarb narodów).

Zobacz również: The First Lady – Gillian Anderson zagra Eleanor Roosevelt!

Akcja filmu rozpoczyna się w 1939 roku. Winston Churchill stworzył wówczas jednostkę Black Ops, która miała za zadanie wykonywać operacje wojskowe za linią wroga. Zdyscyplinowani członkowie grupy byli oswojeni z myślą nieuchronnej śmierci. Wiedzieli również, że w przypadku niepowodzenia rząd brytyjski wyprze się ich. Łamiąc obowiązujące zasady sztuki wojennej, odnieśli wiele sukcesów.

Ostatnie dwa filmy reżysera – Aladyn i Dżentelmeni – okazały się sukcesami. Obecnie Ritchie pracuje nad Five Eyes, w którym wystąpi Jason Statham.

 


Źródło: collider.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?