Gwiezdne Wojny: Epizod IX osadzone rok po wydarzeniach z Ostatniego Jedi?

Pomimo tego, że Ostatni Jedi rozpoczął się dokładnie kilka minut po wydarzeniach przedstawionych w Przebudzeniu Mocy, to w tradycji Gwiezdnych Wojen utrwaliła się praktyka, iż każda z części wieloodcinkowej już serii cechowała się pewnym skokiem czasowym. Wygląda na to, że podobnie będzie w przypadku najnowszej odsłony powstającej trylogii.

Gwiezdne Wojny Epizod IX

Fot.: LucasFilm, Disney

Zobacz również: Bad Boys for Life – Jacob Scipio i Paola Nuñez dołączają do obsady filmu!

Już od jakiegoś czasu w sieci krążyły spekulacje i podejrzenia na temat, że Ostatniego Jedi od 9 części Gwiezdnych Wojen będzie dzielić zdecydowanie dłuższa przerwa czasowa. Miało to miejsce po tym, jak gwiazda nowej trylogii, czyli John Boyega stwierdził, iż musi mieć chwilę, aby odrosły mu włosy do roli Finna. Niedawno z kolei, ten sam aktor ponownie wypowiedział się o przerwie dzielącej oba filmy, lecz tym razem znacznie bardziej odważnie i wprost. Otóż w magazynie Empire możemy przeczytać, że John Boyega potwierdził, iż akcja następnego obrazu z uniwersum Gwiezdnych Wojen dzieje się rok po wydarzeniach ukazanych w Ostatnim Jedi.

Podczas gdy ciągle nie wiadomo, czy aktor w ogóle uzyskał pozwolenie od przedstawicieli Disneya oraz Lucasfilm na wyjawienie tej istotnej informacji, to osadzenie akcji rok później może oznaczać między innymi, że widzowie włączą się do filmu w momencie, kiedy Ruch Oporu podnosi się ze strat poniesionych w ostatnim odcinku gwiezdnej sagi, a Kylo Ren zdecydowanie umocnił swoją pozycję Najwyższego Przywódcy Pierwszego Zakonu.

Gwiezdne Wojny: Epizod IX pojawią się w polskich kinach już 19 grudnia 2019 roku. Reżyserem obrazu jest J.J. Abrams. Z kolei w obsadzie filmu znajdują się m.in.: John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Issacs, Kelly Marie Tran, Mark Hamill, Billy Dee Williams, Keri Russel i Carrie Fisher

Źródło: ComicBookMovie.com / Ilustracja wprowadzenia – Disney; Lucasfilm

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?