Najnowsza książka Stephena Kinga zostanie zekranizowana – powstaną trzy filmy!

Najnowsza książka Stephena Kinga zostanie zekranizowana! Jak widać, Hollywood wciąż nie ma dość Mistrza Grozy. Jest krew… to najnowsze dzieło pisarza, składające się z czterech opowiadań. Prawa do trzech z nich zostały już zakupione.

Według portalu Deadline padły trzy oddzielne oferty dotyczące trzech różnych opowiadań. Prawa do opowiadania Szczur nabył Ben Stiller. Aktor nie tylko zamierza wyreżyserować adaptację, ale także zagrać w niej główną rolę. Jest to opowieść o pisarzu, który wchodzi w pakt z obiecującym mu pomoc szczurem. Aby osiągnąć pisarski sukces, Drew Larson musi poświęcić życie bliskiej mu osoby.

Zobacz również: Wiedźmin – poznanie Geralta i Ciri będzie przebiegać inaczej. Można spodziewać się nawiązań do gier

Telefon Pana Harrigana zostanie zekranizowany dzięki wspólnym wysiłkom Blumhouse’a, Ryana Murphy’ego i Netflixa. Streamingowy gigant w swojej ofercie ma już kilka filmów na podstawie prozy Stephena Kinga: W wysokiej trawie, Gra Geralda, 1922. Zakupione opowiadanie przedstawia historię chłopca, który po śmierci swojego przyjaciela (starego miliardera) zaczyna dostawać wiadomości z jego telefonu, iPhone’a pochowanego w trumnie razem z właścicielem.

Z kolej Darren Aronofsky wszedł w posiadanie Życia Chucka i to on będzie producentem filmu – opowieści o mężczyźnie, którego życie zmieniły niezwykłe zdarzenia.

Czwarte opowiadanie, Jest krew, pozostało bez oferty. Co interesujące, jego bohaterką jest Holly Gibney, która pojawiła się w czterech dotychczasowych powieściach Kinga i produkcjach filmowych na ich podstawie. W serialu The Outsider postać Holly została odtworzona przez Cynthię Erivo.


Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: „Jest krew…” Stephen King

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?