Netflix kupuje od Warner Bros. Mowgliego! Premiera przeniesiona na 2019 rok

Doszło do dość niecodziennej sytuacji. Studio Warner Bros., które już od pewnego czasu promowało przygotowywaną przez Andy’ego Serkisa nową wersję Księgi Dżungli, z nie do końca wiadomych powodów sprzedało do niej prawa platformie Netflix.

W grę poszła rekordowa suma, bowiem nigdy wcześniej Netflix nie wydał aż 140 milionów na jeden tego typu projekt. Wielu przypuszcza, że WB zrezygnowało z projektu przez wzgląd na to, że ostatecznie uznało za nieopłacalne ponowne wypuszczanie produkcji o zbliżonej tematyce po hicie z 2016 roku.

Netflix i Mowgli

Fo.t Materiały prasowe

Film przedstawia historię wychowania ludzkiego dziecka o imieniu Mowgli (Rohan Chand) przez wilczą sforę w rozległych dżunglach Indii. Chłopiec uczy się surowych zasad dziczy pod okiem niedźwiedzia Baloo (Andy Serkis) oraz pantery Bagheery (Christian Bale). Tym samym, tytułowy bohater zostaje przyjęty przez zwierzęta do ich stada. Wszyscy, oprócz jednego, przerażająca tygrysa – Shere Khana (Benedict Cumberbatch), zdają się akceptować ten wybór. Jednakże przed Mowglim pojawiają się większe zmartwienia. Między innymi bohater zmuszony jest stanąć twarzą w twarz ze swoim ludzkim pochodzeniem.

W obsadzie filmu znajdują się również: Cate Blanchett – Wąż Kaa; Peter Mullan – przywódca wilczej paczki, Akela; Tom Hollander – Hiena Tabaqui; Naomie Harris – Wilczyca Nisha, która adoptuje małe dziecko – Mowgliego jako jedno z jej młodych; Eddie Marsan – partner Nishy, ​​Vihaan; i Jack Reynor – wilczy brat Mowgliego. Poza tym, w filmie występują też Freida Pinto i Matthew Rhys.

Scenarzystką filmu Mowgli jest Callie Kloves. Jego reżyserią zajął się natomiast utalentowany Andy Serkis.

Źródło: Screendaily / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?