Advertisement
Advertisement

Quentin Tarantino pojawi się w Polsce!

Kolejne gwiazdy meldują się na tegorocznym Camerimage. Tym razem na pokładzie melduje się twórca Pulp Fiction, Wściekłych psów, a niedawno Pewnego razu… w Hollywood.

Tym samym Quentin Tarantino dołącza do takich tuz kina jak Edward Norton czy Danny DeVito. On oraz jego operator, Robert Richardson, otrzymają dla duetu autor zdjęć-reżyser.

Tarantino

Fot. Shutterstock

Duet ten zachwycił dylogią „Kill Bill”, stworzył alternatywną wersję II wojny światowej w „Bękartach wojny”, dokonał dekonstrukcji amerykańskich mitów w Django, ukazał na taśmie 70mm piękno westernu w „Nienawistnej ósemce”. Z kolei „Pewnego razu… w Hollywood” to poruszająca do żywego i jednocześnie podnosząca na duchu opowieść o Los Angeles na przełomie dwóch epok. Robert Richardson i Quentin Tarantino opowiadają ciekawe, wizualnie imponujące historie, które służą za przypomnienie, dlaczego wielu z nas zakochało się w kinie. Przyznajemy im tę nagrodę z ogromną przyjemnością – w ten sposób podsumowuje to dyrektor festiwalu.

No cóż, pozostaje nam tylko pogratulować i trzymać kciuki za dziesiąty nakręcony film w karierze Tarantino w nieokreślonej przyszłości.

EnergaCAMERIMAGE 2019 to międzynarodowy filmowy festiwal, którego naczelnym celem jest podkreślenie roli autorów filmowych zdjęć, która nierzadko bywa niedoceniana na tle reżyserów i odtwórców głównych ról. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 9-16 listopada w Toruniu.

Źródło: Camerimage / Ilustracja wprowadzenia: Vianney Le Caer/Invision/AP/Shutterstock

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Max pisze:

Dużo więcej filmów niż 10 zarówno jako reżyser, scenarzysta czy aktor.

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?