Rachel Weisz w adaptacji powieści Lanny!

Ostatnim razem mogliśmy podziwiać Rachel Weisz w filmie pt. Faworyta, za który uzyskała przecież nominację do Oscara! Aktualnie aktorka nie spoczęła na laurach i zamierza wziąć udział w kolejnym projekcie. Jest nim adaptacja powieści Maxa Portera pt. Lanny. Warto dodać, że Weisz zajmie się również produkcją omawianego dzieła.

Rachel Weisz

Fot.: Blueprint Pictures; BBC Films

Zobacz również: Dumbo – słonik przygotowuje się do lotu w nowym spocie filmu!

Akcja książki dzieje się w wiosce oddalonej o 60 mil od Londynu. To typowa, mała społeczność, gdzie sąsiedzi znają się na wylot. Wioska jednak ma również swoje mroczne tajemnice. Jedną z nich jest Dead Papa Toothwort, czyli tajemnicza postać, którą lokalne dzieciaki rysują na kartkach zeszytu z przedziwnymi, zielonymi macki, wyrastającymi z jej ust. Niby nic wielkiego, zwykła miejscowa legenda… do czasu, gdy przedostaje się do rzeczywistości! Postać nadsłuchuje i wyczekuje kogoś, kto ją odnajdzie.

Poznaj Lanny’ego, psotnego, czarującego chłopca, którego rodzice dopiero zadomowili się w rzeczonej powyżej wiosce. Wkrótce po tym, lokalne władze zostają wciągnięte w sprawę zaginięcia licznych osób, a malownicza okolica zmienia się nie do poznania.

Obraz nie ma jeszcze scenarzysty oraz reżysera. Nie wiemy nawet, kogo zagra Weisz, niemniej projekt może liczyć na wsparcie BC Films i firmy produkcyjnej The Bureau.

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia – Blueprint Pictures; BBC Films

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?