Teoria o rodzicach Rey. Poznaliśmy ich w filmie o Hanie Solo?

Teorii o rodowodzie Rey powstało już mnóstwo, a ojcostwo przypisywano postaciom zarówno po jasnej, jak i ciemnej stronie Mocy. Podobnie jak protagonistka trylogii sequelowej, tak i widzowie nie mają wciąż pojęcia kim dokładnie są rodzice Rey. Fani potrzebują jasnej odpowiedzi i zrażeni rozwiązaniem zaproponowanym przez Riana Johnsona w Ostatnim Jedi, że pochodzenie dziewczyny nie ma znaczenia, nie ustają w próbach, by ustalić tożsamość ojca i matki uczennicy Luke’a Skywalkera. Nowego paliwa dostarczył im tegoroczny spin-off Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

Według teorii zaproponowanej w materiale Star Wars Episode IX| Franchise Forecast | Film Threat Originals na kanale Film Threat nie dla Hana Solo było ustatkowane życie. W kosmicznym włóczykiju wciąż odzywało się pragnienie przygody, a jedną z nich był tzw. skok w bok. Han Solo nie był zbyt wierny swojej żonie Lei i spotykał się ze swoją pierwszą miłością, czyli znaną z filmu Rona Howarda Qi’Rą (Emilia Clarke). Według youtuberów efektem ich romansu  ma być właśnie Rey, która później została porzucona na Jakku, a więc miejscu stacjonowania Sokoła Millenium (Przypadek? Nie sądzę!). Wyjaśniałoby to głęboką więź spajająca w Epizodzie VIII Rey i Kylo Rena/Bena Solo, która wynikałaby z tego, że są przyrodnim rodzeństwem. Co więcej, historia ich znajomości byłaby lustrzanym odbiciem relacji Luke’a i Lei. Dodatkowo, taki rodowód Rey i Kylo potwierdzałby istnienie równowagi Mocy, gdyż zrodzeni byliby z matek reprezentujących odmienne strony: Rey/jasna strona – Qi’Ra/ciemna strona oraz Kylo Ren/ciemna strona – Leia/jasna strona. Twórcy tej teorii taki stan rzeczy szumnie określają „naprawiającym wszystko”, gdyż dostarczałby rymującego echa z poprzednimi trylogiami.

Zobacz również: Z której strony Mocy będzie korzystać Rey?  teoria fanów Gwiezdnych Wojen

Poniżej zapoznać możecie się z całym filmem i teorią o pochodzeniu wojowniczki Jedi. Uważacie, że faktycznie Han Solo i Qi’Ra to rodzice Rey?

Co wiadomo o Gwiezdnych wojnach: Epizodzie IX?

W obsadzie niezatytułowanego jeszcze IX Epizodu Gwiezdnych wojen znaleźli się: Daisy Ridley (Rey), Adam Driver (Kylo Ren), John Boyega (Finn), Oscar Isaac (Poe Dameron), Lupita Nyong’o (Maz Kanata), Domhnall Gleeson (Generał Hux), Kelly Marie Tran (Rose), Joonas Suotamo (Chewbacca), Mark Hamill (Luke Skywalker), Anthony Daniels (C-3PO) oraz Billie Lourd. Dołączą do nich: Keri Russell (Zawód: Amerykanin), Naomi Ackie (Doctor Who) i Richard E. Grant (Gosford Park, Hudson Hawk) w nieznanych jeszcze rolach. Co więcej, do roli Lando Calrissiana powróci Billy Dee Williams W filmie pojawi się również postać Lei Organy, w którą wcielała się zmarła Carrie Fisher, a sceny z jej udziałem zostaną stworzone dzięki niewykorzystanym nagraniom z poprzednich odsłon trylogii sequelowej.

Zobacz również: Zimna wojna przewyższyła w Polsce wynik Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Zdjęcia rozpoczęły się na początku sierpnia. Film wyreżyseruje J. J. Abrams, który stworzy również scenariusz we współpracy z Chrisem Terrio (Operacja Argo, Liga sprawiedliwości). Muzykę skomponuje po raz kolejny John Williams, mający na swoim koncie utwory do niemal wszystkich epizodów space opery.

A jak będzie faktycznie z rodzicami Rey? Co z tym fantem zrobi J.J. Abrams i Chris Terrio? To zobaczymy 20 grudnia 2019 roku, gdy film pojawi się w kinach.

Źródło: Youtube/FilmThreat; Slashfilm.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?