Advertisement
Advertisement

Serwery sieciowe gier Ubisoft likwidowane. To aż 8 bardzo znanych tytułów!

Francuskie studio Ubisoft, producent i wydawca wielu popularnych na całym świecie tytułów, zaktualizował listę gier, które w niedalekiej przyszłości stracą (lub też już straciły) dostęp do usług sieciowych. W opublikowanej liście pojawiło się osiem bardzo znanych produkcji.

Zabieg ten nie jest nowością, bo już od dosyć długiego czasu rezygnuje się z opieki nad starszymi wydawnictwami, jednak w tym konkretnym wypadku mowa o pozycjach uwielbianych przez graczy.

Zobacz również: Zamknięte beta testy Enlisted zakończą się w ciągu dwóch tygodni

Uraczyć się rozgrywką w trybie multiplayer można do 22 maja 2021 roku, później wskazane poniżej gry zostaną odcięte od serwerów sieciowych po to, by studio mogło więcej uwagi poświęcić dla rozwijania nowszych projektów, które prawdopodobnie w tym momencie mają więcej zaangażowanych odbiorców.

Gry, które stracą dostęp do trybu multiplayer:

  • Far Cry 2
  • Assassin’s Creed 2
  • Anno 1404
  • Prince of Persia: Forgotten Sands
  • Might & Magic – Clash of Heroes
  • Might & Magic X – Legacy
  • Splinter Cell Conviction
  • The Settlers 7

Fani kolekcjonowania trofeów i odznak mają jeszcze trochę czasu na ich zdobycie. Po 22 maja 2021 roku nie będą mogli oni zagrać online, sprawdzać statystyk i wysyłać wiadomości. Także funkcje Ubisoft Connect dla tych tytułów będą niedostępne.

Oświadczenie wydawcy i producenta:

Nieustannie oceniamy, co jest potrzebne, aby zapewnić najlepsze możliwe usługi online klientom Ubisoftu. Wyłączenie usług dla niektórych starszych gier z mniejszą liczbą widzów online jest niezbędną częścią tego procesu, ponieważ pozwala naszym działom IT i personelowi serwisowemu lepiej skoncentrować się na dostarczaniu wspaniałych wrażeń online dla zdecydowanej większości klientów, którzy grają w nowsze, bardziej popularne tytuły. Mimo to podjęcie decyzji o wycofaniu usług dla starszych gier Ubisoftu nie przychodzi nam łatwo i rozumiemy, że niektórzy z Was mogą być rozczarowani tą wiadomością. Cieszymy się, że mamy fanów, którzy są tak samo zaangażowani w te marki i tytuły, jak Wy i mamy nadzieję, że znajdziecie nowsze lub nadchodzące gry Ubisoft, które będą równie pasjonujące. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.


Źródło: delistedgames.com / Ilustracja wprowadzenia: Ubisoft

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?