Batman – Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani – recenzja komiksu

Batman: Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani kończy długi, ale całościowo bardzo dobry run Jamesa Tyniona IV, który niniejszym dołączył do grona moich ulubionych scenarzystów zajmujących się przygodami superbohaterów. Nie mogę się doczekać, kiedy przejmie stery serii głównej z przygodami Batmana, a tymczasem sprawdźmy, jak wypadło jego pożegnanie z Detective Comics.

Po wydarzeniach z ostatniego tomu drużyna jest w rozsypce. Po dokonaniu zbrodni Batwoman stała się wygnańcem z batrodziny, ale silny charakter Kate nie pozwala jej siedzieć bezczynnie. Podczas gdy drużyna zastanawia się, co dalej zrobić z morderczynią, Batwoman przyłącza się do dowodzonej przez swojego ojca Kolonii. Jednak plany tego dobrze zorganizowanego odłamu armii amerykańskiej mogą doprowadzić do wielkiej katastrofy.

http://alejakomiksu.com/gfx/plansze/018_rebirth_Batman_Detective_tom_07.jpg

Strona komiksu Batman – Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani

Napięcie w bat-rodzinie jest tym większe, że zdania jej członków są mocno podzielone. Co więcej, niektórzy są w stanie wziąć stronę Batwoman, a nawet tak jak Azrael czy Batwing stanąć z nią ramię w ramię. Batman: Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani ciekawie rozwija też wątek Tima Drake’a, który staje się narzędziem w rękach Ulyssesa Armstronga, który pokazując Red Robinowi krwawą i tragiczną przyszłość zmusza go do pewnych gwałtownych ruchów.

To właśnie pojedynek z Armstrongiem będzie stanowił najdłuższy i najważniejszy moment tomu Batman: Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani. Za pomocą Brata Oko antagonista jest w stanie wpływać na ludzi, a potężna armia OMAC-ów będzie naprzykrzać się tym bohaterom, którzy jeszcze zostali na posterunku.

http://alejakomiksu.com/gfx/plansze/072_rebirth_Batman_Detective_tom_07.jpg

Strona komiksu Batman – Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani

W tym wszystkim bardzo ciekawie rozwija się wątek Orphan. Stojąca do tej pory nieco na uboczu Cassandra chyba wreszcie odnalazła swoją ścieżkę i zrozumiała znaczenie symbolu nietoperza, który tak desperacko chciała widzieć na swojej piersi. Batman: Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani pozostawi drużynę w rozsypce, ale pogodzoną i w dużej mierze pewną nadchodzących dni. Chociaż tu scenarzysta nieco za szybko podomykał niektóre wątki, ale i zostawił trochę miejsca na pewne niewiadome.

Oprawa graficzna komiksu Batman: Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani stoi na bardzo wysokim poziomie. Powracają weterani serii Alvaro Martinez oraz Eddy Barrows, a także Javer Fernandez znany nam z serii o Nightwingu z DC Rebirth. Jest też Phillippe Briones, którego prace widzieliście w poprzednim tomie, oraz Scot Eaton (Aquaman, Nastoletni Tytani, Suicide Squad). Jeśli czytaliście wcześniejsze odsłony Detective Comics, to wiecie, czego spodziewać się po ilustracjach. A jeśli nie, czym prędzej musicie nadrobić zaległości.

http://alejakomiksu.com/gfx/plansze/081_rebirth_Batman_Detective_tom_07.jpg

Strona komiksu Batman – Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani

Historia Jamesa Tyniona IV w Detective Comics rozwijała się w idealnym tempie, do tego konsekwentnie i co chwila serwowała czytelnikowi interesujące zwroty akcji. Finałowy tom może nie serwuje nie wiadomo jakich fajerwerków i z pewnością nie zostawił mnie z otwartą szczęką, ba, nawet nie uznałbym go za najlepszy tom. Ale nie mogę powiedzieć, że lektura Batman: Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani to czas zmarnowany. Wręcz przeciwnie – opowieść snuta przez scenarzystę należy do najlepszych i z pewnością najbardziej równych pod względem poziomu w DC Rebirth.

Jestem w pełni gotowy na zmianę scenarzysty i na premierę Batman: Detective Comics tom 8 – Na zewnątrz, którą Egmont zaserwuje dokładnie 4 grudnia. Resztki drużyny doczekają się w tym tomie nowego przywódcy, którego metody są odmienne od tych, którymi kieruje się Batman. Czy doprowadzi to do konfliktu? Odpowiedź poznamy już wkrótce.


https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/407/057/407057/1566559421/800.jpg

Okładka komiksu Batman – Detective Comics tom 7 – Wieczni Batmani

Tytuł oryginalny: Batman – Detective Comics Vol. 7: Batmen Eternal
Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: Javier Fernandez, Eddy Barrows, Alvaro Martinez
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Wydawca: Egmont 2019
Liczba stron: 156
Ocena: 75/100

Zastępca redaktora naczelnego

PR-owiec, recenzent, geek. Kocha kino, seriale, książki, komiksy i gry. Kumpel Grahama Mastertona. W MR odpowiedzialny za dział komiksów, książek i gier planszowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?