Advertisement
Advertisement

Nadchodzą powieści graficzne z uniwersum DC dla młodzieży!

Wydawnictwo Egmont co miesiąc oferuje czytelnikom kolejne pozycje z oferty DC Comics. Tym razem daje nam powieści graficzne dla młodzieży 13+. Ich głównymi bohaterami są znane postaci ze świata DC, a tematyka bliska będzie nastoletniemu odbiorcy. Przedstawione opowieści ukazują bowiem realne problemy młodych ludzi, bez koloryzowania i upiększania. Bohaterki obu powieści zmierzyć będą musiały się z problemami dobrze znanymi swym rówieśnikom. I choć problemy Rachel Roth i Seliny Kyle mogłyby pokonać niejednego dorosłego, to dziewczyny odnajdują czas na nowe przyjaźnie i nie tylko…

Młodzi Tytani. Raven.

Źródło: Egmont Polska

Powieść bestsellerowej autorki „New York Timesa” Kami Garcii i rysownika Gabriela Picolo to historia o samoakceptacji, próbie rozpoczęcia wszystkiego od nowa i nawiązania relacji ze społeczeństwem. Główna bohaterka Rachel Roth po śmierci mamy zastępczej zmuszona jest przeprowadzić się do Nowego Orleanu. Dziewczyna na domiar złego traci pamięć, co nie ułatwia ukończenia ostatniej klasy licealnej w nowym miejscu.

Nowy początek wiąże się w wieloma problemami. Pamięć Raven jest wybiórcza. Licealistka pamięta jak radzić sobie ze szkolnymi zadaniami i pamięta ulubione przepisy kuchenne, ale nie ma pojęcia, co naprawdę lubi i jaką była osobą przed tragicznym wypadkiem. Szereg niewyjaśnionych zdarzeń sprawia, że dziewczyna obawia się rozgrzebywać dawne sprawy. Czas jednak działa na jej korzyść. Nawiązuje relacje z nowym otoczeniem. Przyrodnia siostra Max czy Tommy Torres, chłopak, który akceptuje Raven taką, jaka jest. Tylko czy z tym wsparciem będzie gotowa zmierzyć się z mrokami przeszłości?

Catwoman. W blasku księżyca

Źródło: Egmont Polska

Lauren Myracle i Isaac Goodheart przedstawiają nam losy nastoletniej Catwoman. Piętnastoletnia Selina Kyle przez całe swoje życie znosiła kolejnych okropnych mężczyzn w życiu swej matki. Czara goryczy zostaje przelana gdy pojawia się niejaki Dernell. Człowiek, którego tyranii Selina nie jest w stanie zaakceptować do tego stopnia, że decyduje się na ucieczkę z domu.

Żyjąc na ulicy, przekonuje się, że prawdziwe Gotham City dalekie jest od wielkomiejskich metropolii. Nastolatka nie potrafi przejść obojętnie obok brutalności i mroku miasta. Aby przetrwać, musi stać się twarda i nieugięta. Ale czy uda jej się znaleźć swoją ściekę, przetrwać i jednocześnie nawiązać nowe przyjaźnie i miłości?

Premiera powieści graficznych Młodzi Tytani. Raven i Catwoman. W blasku księżyca już 24 lutego 2021 roku jednak już teraz dostępne są fragmenty obu tytułów

https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/119e145b7ff44807825d0823e5e02d77/Catwomen_Raven.pdf

 

Dziennikarz, gitarzysta, miłośnik sztuki wszelakiej. Za autorytety stawiający sobie Alana Moore'a, Jimmy'ego Page'a i Julesa Verne. Osobnika tego można spotkać starówkach miast Rzeczypospolitej, które traktuje jak wehikuł czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?