Cormoran Strike: Zabójcza biel – nowy sezon serialu na podstawie powieści autorstwa J.K. Rowling

Prywatny detektyw Cormoran Strike i jego współpracowniczka Robin Ellacott powracają w kolejnym sezonie serialu Cormoran Strike, aby rozwikłać tajemnicę zbrodni z przeszłości. Kolejna odsłona serialowej ekranizacji cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling, ukrywającej się pod pseudonimem Robert Galbraith.Pierwszy odcinek produkcji dostępny jest już od dzisiaj, 21 stycznia, w HBO GO.

Serial prezentuje historię prywatnego detektywa CormoranaStrike’a (Tom Burke), który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego, które okazują kluczowe przy próbie rozwiązania złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja.

W nowym sezonie, zatytułowanym Cormoran Strike: Zabójcza biel,do biura detektywaprzychodzi młody mężczyzna, Billy Knight, aby opowiedzieć o pewnym zabójstwie, którego był świadkiem przed laty. W tym samym czasie Strike zostaje zatrudniony przez ministra Chiswella do śledzenia brata Billy’ego – Jimmy’ego Knighta, który szantażuje polityka. Detektyw i jego partnerka Robin (HollidayGrainger) pracują nad ustaleniem, w jaki sposób obydwie te sprawy mogą się łączyć. W efekcie Robin trafia do pracy pod przykrywką w Izbie Gmin. Z powodu wielkiego zaangażowania w pracę, jej związek z Matthew przechodzi kryzys. Cormoran natomiast boryka się z własnymi problemami – zakochaną w nim obecną dziewczyną oraz skomplikowaną relacją z będącą w ciąży byłą kochanką.

W rolach głównych w serialu ponownie występują Tom Burke (Tylko Bóg wybacza) jako Cormoran Strike i HollidayGrainger (serial Rodzina Borgiów) jako Robin. Za scenariusz produkcji odpowiada Tom Edge, reżyserii podjęła się Sue Tully. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili RuthKenley-Letts, J.K. Rowling, Tom Edge oraz Neil Blair. Producentem jest Jackie Larkin.

Serial wyprodukowany został przez Bronte Film and Television dla Cinemax oraz BBC.

Pierwszy odcinekserialu Cormoran Strike: Zabójcza bieldostępny jest już od dzisiaj, 21 stycznia,w HBO GO.Premiery kolejnych odbywać się będą co tydzień, w czwartki. Emisja na antenie HBO zaplanowana zostałaod 7 marca. Sezon liczy 4 odcinki.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?