Imię Róży – pierwszy zwiastun serialu na podstawie powieści Umberto Eco!

Pojawiła się pierwsza zapowiedź telewizyjnej adaptacji kultowej historii kryminalnej umiejscowionej w czasach średniowiecznych.

Zobacz również: His Dark Materials – gwiazda Logana i James McAvoy w pierwszej zapowiedzi serialu BBC

ałość wyreżyseruje Włoch Giacomo Battiato. Powstać ma osiem anglojęzycznych odcinków, a  budżet szacowany jest na 27 milionów dolarów. Zdjęcia odbywać będą się w Rzymie.

W głównych rolach zobaczymy Johna Turturro, Ruperta Everetta oraz młodego niemieckiego aktora Damiena Hardunga. Turturro wcieli się w prowadzącego śledztwo w sprawie zagadkowych zgonów Williama z Baskerville, Hardungowi przypadła rola jego asystenta Adso, a Everett otrzymał rolę głównego antagonisty inkwizytora Bernarda Gui.

W 1986 roku powstała znakomita filmowa adaptacja z Seanem Connerym, F. Murrayem Abrahamem, Christianem Slaterem, Ronem Perlmanem oraz Michaelem Lonsdalem, której reżyserem był J.J. Annaud.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?