Advertisement
Advertisement

Piotr Adamczyk wystąpi w serialowym remake’u Imienia Róży

W Variety ogłoszono nazwiska kolejnych aktorów, którzy wystąpią w telewizyjnej adaptacji Imienia Róży. W wysokobudżetowej międzynarodowej produkcji znajdzie się też polski akcent, gdyż jednym z nowych nabytków obsadowych jest Piotr Adamczyk.

Polak otrzymał rolę mnicha Seweryna z Sant’Emmerano i pojawi się w serialu u boku znanych amerykańskich oraz europejskich aktorów. Odtwórcą głównej roli Wilhelma z Baskerville jest John Turturro, a w postać inkwizytora Bernarda Gui wcieli się Rupert Everett. Postać Adso  z Melku, ucznia Wilhelma i narratora powieści, zagra niemiecki aktor Damien Hardung. U ich boku wystąpią również James Cosmo, Richard Sammel, Fabrizio Bentivoglio, Greta Scarano, Stefano Fresi oraz Sebastian Koch.

Zobacz również: Jessica Chastain pobiła rekord w…nie mruganiu oczami

Nagrania do serialu powstają we Włoszech. Zdjęcia rozpoczęły się w tym tygodniu i mają potrwać 19 tygodni. Reżyserem całości jest Włoch Giacomo Battiato. Łącznie powstać ma osiem anglojęzycznych odcinków, a budżet szacowany jest na 30 milionów dolarów. Prermiera Imienia Róży zaplanowana jest na 2019 rok.

Imię Róży to słynna książka Umberto Eco z 1980 roku, która na świecie sprzedała się w 50 milionach egzemplarzy  W 1986 roku powstała jej znakomita filmowa adaptacja z Seanem Connerym, F. Murrayem Abrahamem, Christianem Slaterem i Ronem Perlmanem, której reżyserem był J.J. Annaud.

Źródło: variety.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Karol, człowiek, który został Papieżem

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?