Nadmorskie zbrodnie – nowa kryminalna seria dokumentalna produkcji własnej w maju na CBS Reality

Pomimo ogólnie panującej wesołości towarzyszącej budowie zamków z piasku, jedzeniu lodów, beztroskim spacerom po promenadzie i przejażdżkom na osiołkach, wiele nadmorskich miast w Wielkiej Brytanii cieszy się wątpliwą reputacją miejsc, w których dochodzi do zadziwiających zbrodni. Może to wpływ morskiego powietrza albo zbyt dużej ilości słońca? Nikt nie potrafi dokładnie wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje, ale z pewnością jest coś wyraźnie złowieszczego w tych miejscowościach. Najnowsza kryminalna seria dokumentalna „Nadmorskie zbrodnie”, będąca produkcją własną kanału CBS Reality, przedstawia niektóre z najdziwniejszych i najbardziej przerażających morderstw kiedykolwiek odnotowanych w brytyjskiej historii kryminalnej, popełnionych właśnie w popularnych wśród turystów kurortach położonych nad brzegiem morza. Premiera serii już w niedzielę 24 maja o 21:00 na kanale CBS Reality, kolejne odcinki w niedziele o 21:00 (do 26 lipca).

Seria „Nadmorskie zbrodnie” opowiada o morderstwach popełnionych w przybrzeżnych miastach Zjednoczonego Królestwa. W każdym z odcinków ukazane zostaną sylwetki sprawców i przebieg zbrodni,
a dzięki rozmowom z ekspertami, w tym policjantami biorącymi udział w obławach, widzowie poznają kulisy śledztw prowadzonych w sprawach mordów, a także motywy oraz powody, które pchnęły morderców do ich popełnienia.

W 1. odcinku przedstawiona zostanie sprawa zabójcy nazywanego Crossbow Killer, który zabił dwie osoby
w nadmorskim Bournemouth na południu Anglii.  28 lipca 1986 roku w jednym z domów położonych przy ulicy Shelton Road w dzielnicy Southbourne wybuchł pożar. Przybyli na miejsce strażacy nie spodziewali się tego, co na nich czekało wewnątrz. Po ugaszeniu ognia rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń. Gdy dotarli na piętro, w jednym z pokoi znaleźli ciało kobiety. Ciało nosiło liczne ślady ciosów zadanych nożem
i pozbawione było… głowy, którą znaleziono w sąsiednim pokoju. Zwłoki należały do właścicielki domu, Alidy Goode. Wezwana na miejsce policja rozpoczęła polowanie na mordercę.

Nadmorskie

Fot. CBS

Zobacz również: Wiedźmin – Netflix przedstawia bestiariusz uniwersum!

Po upływie zaledwie kilku godzin stróże prawa otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące morderstwa. Tym razem ofiarą był mężczyzna w sile wieku, Clive Rattue, którego napastnik najpierw postrzelił z kuszy, a potem zadał kilka ciosów nożem. Mężczyzna nie był świadomy zagrożenia, gdyż morderca z kuszą zaatakował go od tyłu. Rattue zmarł kilkanaście minut po postrzeleniu, ale zdążył jeszcze zaalarmować sąsiadów, którzy wezwali na miejsce policję i ambulans.

W ciągu tego jednego feralnego dnia, morderca z kuszą nie tylko z zimną krwią zamordował dwie osoby, ale próbował także pozbawić życia kolejną dwójkę, zanim sam oddał się w ręce policji.

Kim był Crossbow Killer z Bournemouth, jakie były jego motywacje i co łączyło go z ofiarami? Tego będzie można dowiedzieć się z premierowego odcinka dokumentalnej serii kryminalnej „Nadmorskie zbrodnie” już 24 maja o 21:00, tylko na CBS Reality.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?